Téma diskuse

zlatá barva

Pěkný silvestrovský večer Všem přeji a zároveň prosím o radu Úsmev ...mám dělat dortík se zlatými ozdobami a chtěla bych takovou tu hodně zlatou metalickou.Co mám doma prachovky,i ty už přímo naředěné alkoholem-nic z toho není takové to blýskavé zlaté.
Jakou barvu tedy bych si měla koupit? Děkuji Úsmev

Fórum: 

Ako píšeš, treba použiť metalickú. Pozri tekuté metalické zlaté, sú tmavší aj svetlejší odtieň.

děkuji Úsmev ta vypadá dobře..ale pořád to nějak není to,co si představuji.Ta světlá mi přijde už moc žlutá a ta tmavá zase oranžová.Já bych ráda takovou,co barvou připomíná zlaté plátky na pokrytí dortů....spíš taková jako trošku do bíla.Asi si teď zaťukáte na čelo,že si vymýšlím Prekvapenie

Tak když máš doma zlaté prachovky, tak si udělej tvar ze žlutě obarvené hmoty a zlatou prachovkou bez ředění je stínuj a bude to pěkné. Chce to vyzkoušet. Áno

Já mám 2druhy prachové zlaté, ale i přes odlišné názvy mezi nimi rozdíl nevidím. Za sebe doporučuji opbarvit hmotu na žluto a potřít prachovkou rozředěnou alkoholem. Pokud potřebuješ trochu odlišnou, než teď máš, prostě ji namíchej s jinou barvou, aby byl odstín podle tvého gusta.
Takhle jsem postupovala u tohoto dortu - http://dorty.artmama.cz/netradicni/cinsky-drak Na draka i mince jsem použila stejnou zlatou, ale na mince jsem do zlaté přidala hnědou prachovku. I tak se pořád třpitila dostatečně.

Back to Top