Téma diskuse

Výroba lilií

Ahojík cukrařinky už jsem totálně bezradná Plačem .Koupila jsem si výkrojku na lilie a zkoušela jsem je.Vůbec se mi nedaří PlačemSlnko .Neporadítemi někdo nějaký fígl?Děkuji

Fórum: 

Hm, taky nad nimi brečím, dělám poprvé. Udělala jsem krásný okvětní plátky a nechala vytvrdnout. Bohužel při sestavování se mi spodky lístků olámali (dělám bez drátků) a navíc byl květ větší než formovač...Teď jsem v PC našla uložený postup na lilie, ale bez web odkazu. Princip spočívá ve vytvoření kužele ze čtvrtky,,zhruba 15 cm vysokéhoa dalšího kruhu papíru o průměru cca 12 cm, který je ve středu nastříhaný do růžice prům.3cm a okraje jsou nastřižený na šestiny zhruba 2cm ke středu.Okraje jsou lehce stočené nahoru a tento kruh je nasazený na jehlan.Stočený okraj kruhu by měl vytvarovat špičky okvětních plátků. Teď zrovna jsem to vytvořila a jdu to zkusit.

Holky, nevím jestli Vám to pomůže ale lilie dělám hodně často a tady je návod.
http://dorty.artmama.cz/node/45262 když zvlníte víc ty okraje, zas budou vypadat jinak. Dávám to do alobalu místo formovače, ten nemám a pak to nechám 2-3 dny tuhnout jen tak na lince trochu zakryte folii at se na to nepráší.
http://dorty.artmama.cz/node/57724

Markéta

Taky jsem nedávno dělala první lilie. S drátkama to šlo, ale s těmi bez drátků jsem taky měla problém - po vytvrdnutí při slepování se mi spodní části plátků lomili. Tak jsem zkusila je slepit dohromady začerstva, mohla jsem si je naaranžovat dle potřeby a šlo to dobře. Taky je pak nechám vyschnout ve vetším hrnku v alobalu. Tady je pár odkazů pro inspiraci http://www.duskyroseveiners.co.uk/page_999201.html
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=164&t=128
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=164&t=10827

móóóc díky, určitě využiju. Další pokus skončil zmuchlaný do koule.Naštěstí to mám až na pátek odpoledne, takže času je relativně dost.

Všem holkám velký dík....hlavně se mi líbí ten poslední postup Úsmev

Ten postup je fajn, ale pro mě to má jednu nevýhodu. Nedrátkuji. Nakonec se ta moje zdařila,až budu mít chvilku navíc, přihodím fotku.

Krásný postup. Děkuji Tlieskam

Back to Top