Téma diskuse

tvarohový krém - doba trvanlivosti

Ahoj šikulky, potřebuji poradit. Mám dělat potahovaný dort s tvarohovým krém uvnitř, chci se zeptat, zda můžu postupovat obvyklým způsobem,jeden den upect korpus, druhý den promazat krémem a třetí den potáhnout, dort je na pátek vydrží tvarohový krém stejně jako krém z pudinku?Děkuji za odpověď. Jana.

Fórum: 

Ano tvarohový krém vydrží , běžně dělám krém tvaroho šlehačkový, přidávám čerstvé ovoce a pokud je v chladničce, nemusíš mít strach.

já bych nechtěla tři dny starý dort Smútok

Já také ne, ale pokud dort namaže ve čtvrtek večer ,přes noc nechá vychladit a v pátek ráno potáhne a dozdobí , odpoledne předá ( má jej předávat v pátek),nejsou to tři dny,ale 24 hodin Mlčím .

Já tvarohové a šlehačkové dělám účelně ještě o den dřív, víc nám chutnají- jsou zaleželé.A do korpusu se krásně natáhne vlhkost.A obzvlášť když je dort potažený, tak ani nechytá pachy a nic podobného.
Takže já, manžel a mé děti naprosto normálně jíme tři dny starý dort, pokud ho nesníme dřív Slnko

Já také dělám tak, že většinou při předání je 1-2 dny hotový. KvietokKvietokKvietok

Naprosto v pohodě, i po třech dnech je dobrý. Dokonce jsem dostala ochutnávku svatebního s čerstvými banány, co jsem pekla známému do práce a i po týdnu byl pořád OK. Je třeba dbát na skladování v chladu. Áno

holky, moc vám všem děkuji, pomohlo mi to KvietokKvietokKvietok

Back to Top