Téma diskuse

tisk na jedlou hmotu

Holky poraďte prosím. Moc nepoužívám tisk na jedlou hmotu, trošku mi jakoby na dortu nabobtnala. Včera jsem dávala nápis na dortík a v poho, asi jsem to měla víc přimáčknout, dneska tam jsou trošku jakoby bouličky a to mě štve Veľký úsmev  Nikdo to asi řešit nebude, ale víte jak to máme my holky Váľam sa od smiechu po podlahe  Jaké máte zkušenosti, podmáznete to vodou nebo jen položíte na sucho na hmotu???Je to tisk na hmotu né na papír. Myslíte že do toho mám píchnot a zkusit to zahladit? Bojím se že tam budou vidět dírky.....

 

Mně se to taky stalo a po těch zkušenostech už jedlou hmotu zespoda potřu decorgelem nebo pipingelem stejně jako bych potírala jedlý papír. Pak se to nezkrabatí. Záleží na výrobci, s dřívější hmotou se mi to nestávalo a teď jsem měla jiný druh a zkrabatilo se to, i když byla původně na dortu vypnutá. Stane se to přes noc v lednici. Bohužel se s tím nedá už nic dělat.

Pokud máš opravdu tisk na fondánu nebo decorlistu, pak stačí opravdu jen navlhčit vodou a drží to bez sebemenších chyb. Bohužel se mi stalo, že někteří dodavatelé tisku považují jedlý papír za fondán a potom je malér, protože jedlý papír a voda nejdou dohromady. Vyber si spolehlivého dodavatele a nebudeš mít problémy.

Koupila jsem jedlý papír a Dekorgel. Budu dávat na domácí mléčný marcipán. Potřít ten papír a přiložit na potahovku? Nyní jsem četla od paní, co prodává papír, že se dá lepit i se   změklým máslem. Máte některá zkušenost?  Děkuji.

Byl to opravdu tisk na jedlé hmotě, měla jsem ještě jeden stejný nápis a udělalo to to samé, to mě štve, objednávám z dortisima s kterýma teda problém nemám, zkusím se zeptat přímo tam na prodejně, uvidím co mi paní poradí...

Back to Top