Téma diskuse

prosím poraďte

Jsem tu zas,vím že otravuji ,ale mě se nevede Plačem ,mám upečený dort (slon),namazaný,a koupila jsem si včera marcipán od Dr.Oetker,no i jsem si ho obarvila jak jste mi poradily,ale vyválet mi nejde,lepí se mi na ruce,když ho upravuji na dortu tak se mi trhá,2balení mi nestačí na slona ,co dělám špatně?
Válela jsem amrcipán na igelitu a bylo to lepší,ale neni z něho moc velká placka. Plačem
tak jsem sundala marcipán z dortu a zítra ho musim dodělat,nějak. Smútok

A ten marcipám to je ten asi ve 250g balení normálně z obchodu?

žabičko vyprdni se na marcipán od dr.etkera je drahy jako blázen to si ho radší příště objednej přes cukrářské potřeby...stoji kg 130kč...u marcipánu musíš vždy hmotu dobře propracovat a při váleni pod něj dát mouč.cukra hlavne nesmi být na potahovaní moc tenký.hlavne si myslim že by pro tebe byl pro práci jednodušší white icing

Děvče na potažení takového dortu se počítá nejméně 1 až 1.4 kila marcipánu,podle velikosti dortu.Tech 250 g je tak na 12 cm dort a nějakou kytku.A marcipán se vyválí na solamylu, pak nelepí.A síla potahu musí být 4 mm.Což na takový dort odpovídá té váze hmoty co jsem psala.
BozkávamKvietok

Holky,no je to moje premiéra a tak to dopadlojsem zklamaná,no zítra opět koupim a musim dort potahnout,ještě že tu jste,určitě příště koupim ve výhodným balení.

Tak jsme potahla slona,jen uši nedrží tvar,dala jsem ubrousek .Myslíte že uši ztuhnou????

Žabičko než vytuhnou budou snězený.Neboj.A naučíš se to chce klid. BozkávamKvietok

na posyp používám moučkový cukr - někdy je mandlové těsto řidší, pokud se ti pořád lepí lehce si potři ruce olejem(malinko). Když potahuješ dort musíš mít dostatečné množství potahu. Nevím jak je sloník velký , ale určitě kolem kila. Mandlové těsto musí být tak 4mm tlustý.Na tenko se sním špatně pracuje. Někdy, když ho vyválím tak se mi taky trhá. Musí se sním pracovat rychle a moc ho nežmoulat. Když začínáš tak příště zkus smartflex. Budeš spokojená a budě tě to bavit. Teď dělám mravence a padaj mu nohy. Ty uši by museli mít silnou vrstvu těsta a přiložit je k hlavě Slnko .

Back to Top