Téma diskuse

Prosím o radu

Ahoj,potřebovala bych radu ohledně barvy.Mám dělat patrový dort,spodní patro bordo a nahoře růže v té samé barvě.A teď nevím-chtěla bych ten spodek stříknou bruškou,mám ty růže udělat bílé a stříknout taky,nebo je mám dělat už z obarvené hmoty? Co když se mě potom nepodaří ta sama barva namíchat na ten spodní korpus?Ještě jsem kvítka nestříkala,tak mám strach,abych je nepokazila.Máte někdo zkušenosti se stříkáním hotových květů?Mám je drátkovat bílé a potom barvit,nebo hmotu předem trochu obarvit a potom doladit stejnou barvou jak spodní korpus?Fakt jsu na vážkách jak to udělat?

Fórum: 

Zdeni na růže bych hmotu probarvila a v případě, že to bude jiné, pak je mírně přestříkni. Když budeš stříkat hotovou růži z bílé na bordo, tak to nebude moc pěkné. Já květy moc airbrushem nestříkám, jen doladím, když je to potřeba, jinak probarvuji hmotu nebo barvím prachovkama.

Zdeni,také radši barvým hmotu a ve finále radší dostínovávám prachovkama.Zdají se mi přirozenější. Úsmev

Růži,dostala jsem obrázek dortu co si přejí a ta barva je taková zvláštní,že ani takovou prachovku nemám.Proto mám strach ty růže udělat na hotovo,že ten spodek neutrefím.Už jsem si říkala,že to obarvím všechno naráz,ale zas kytky potřebuji udělat brzo aby uschly a dort budu potahovat až v pátek a to se mě zdá barvit potahovku už v pondělí brzo.Určitě by se ta barva změnila.Že já musím mít s těma kytkama vždy problém Smútok

Jituš dík,zrovna na tebe jsem myslela,když jsem dotaz psala,páč vím,že hodně používáš brušku.Já jsem těch kytek ještě moc neudělala,ale buď jsem barvila každý plátek prachovkou a nebo růže dělala už z barvené hmoty.Udělám jak radíš,uhňácám je barevné a potom doladím se spodním patrem.Nějak to dopadne.Ono namíchat pěknou bordo barvu taky není jen tak.Posledně mě po uschnutí vznikla červenohnědá -no škaredá.Teď si musím dát pozor.Děkuji za radu.

Zdeni na bordo růže používám gelovou burgundy, hotovou růži oživíš nad párou(jen lehce), uvidíš, jak bude krásná.

Tak tu gelovku náhodou mám,hned zítra začnu zkoušet barvit,abych měla náskok,kdyby to bylo špatný.Pokud bude ta barva trochu podobná té co chtějí,tak se asi vyprdnu na stříkání a obarvím s ní i potahovku na ten spodní korpus.

Klidně si potahovku obarvi předem a když se ti bude zdát po potažení barva nevýrazná, nebo zašedlá, tak si tu gelovku rozdělej ve vodě a ještě to celé přestříkni. Ono se to hezky oživí.

Tak to by mě nenapadlo ,použít gelovku na stříkání a ještě rozmíchanou ve vodě.Myslela jsem,že se tam dají používat barvy jen k tomu určené.Měla bych obavy jestli to uschne.Jednou jsem zkoušela gelovkou nabarvit figurku a ještě za týden lepila.Na ředění perleťových barev do brušky používám vodku.Ale dík za rady,zase jsu chytřejší.

já jsem stříkala rúže
bruškou, mě se to líbí a pak jsem ještě potřela stříbrnou prachovkou , růže byly krásně lesklé, ale každému se to třeba nelíbí a chce aby vypadaly přirozeně, mám je na zeleném dortu s 65, byl pro tchána a všem se moc líbil, stříkala jsem i jiné kytky mě se to líbí víc než probarvená hmota, je to takové živější, ale sto lidí, sto názorů je potřeba zkoušet a zkoušet a uvidíš co se ti bude líbit víc, hodně štěstí Kvietok

Back to Top