Téma diskuse

prosím o pomoc

Prosím,poradil by mi někdo,jaký je dobrý recept na potažení nebo vytvoření chobotnice na dort?Sice jsem už jednu dělala,ale nějak mi to zmokvalo a byla jsem ráda,že do oslavy jen tak tak vydržela.Přece jen ted mám dělat pro kamarádku a potřebovala bych,aby vydržela i převoz.Moc děkuju za recept a radu:-)

http://www.toprecepty.cz/recept/15869-varna-modelovaci-hmota-dobra-na-po...

tady je to uděláno poměrně jednoduše a na potah,aby ti to neteklo doporučuju marcipán pravý či smartflex.Před potažení dort potři krémem z másla a nutely..nic ti nepoteče .Pokud děláš domácí marcipán mělo by ti to taky v pořádku vydržet.Dort nech v nevytápěné místnosti.Nedávej do vlhké lednice..teď v zimě to je s uchováváním dortů mnohem jednodušší.. Kvietok

v letošním časopise dortomanie č.1 je fotopostup i s podrobným návodem na chobotnici KvietokKvietokKvietok

Důležité je připravenou chobotnici i s punčovinou dobře obmazat něčím mastným, třeba máslovým krémem, nebo i jen máslem vyšlehaným s trochou cukru nebo nutelou třeba. Obmazat jen tenoučce, žádnou vrstvu, ale pečlivě všude. Pak udržovat v chladu a ne moc vlhku, jak už se tu píše. A tak ti vydrží nejen chobotnice, ale jakýkoliv dort. Mrkám Držím palečky.

moc všem děkuju za rady:-))
Tlieskam

Back to Top