Téma diskuse

Převoz svatebního dortu

Dobrý den děvčata, chvíli jsem zde nebyla, ale ráda se vracím a potřebuji radu. Letos mám dělat v rámci rodiny svůj první svatební dort - 3 patrový, potahovaný. Představu má nevěsta konkrétní, za což jsem ráda. Ale teď potřebuji radu s převozem. Máme ho v polovině květnu vést asi 100 km daleko.  Použiji mezi jednotlivé díly separační plata, ale dát poslední patro až na místě a dozdobit na místě.. nebo převážíte bez problémů celé 3 poschodí vedle sebe v krabici na sedáku?  Uf... Bude pro 70 lidí, tak si rozměry už vypočítám. Je to můj teprve 3 třípatrový dort, pokaždé jsme ho ale měli jen na rodinné oslavě a nikam dále nepřeváželi.

A ještě dotaz  na potahovou hmotu, chci použit Smartflex velvet, dělávala jsem s ní dříve a spokojená, ale někde vychvalovali  White icing, máte zkušenosti?

Děkuji za rady. Pavlína

Papino,asi bych to třetí patro dala až na místě,kde se bude konat svatba.Záleží ještě jestli zdobení nebude nějak náročné.Pro převoz je to tak lepší.To je můj názor,třeba ještě někdo poradí líp.Dívala jsem se na Tvé dortíky a musím hodně pochválit.Tak ať se převoz podaří.

Milu, moc děkuji za obě rady, ano taky to tak nějak cítím... 

Ještě k té potahovce.Dělej s tou,co máš vyskoušené.Bude to pro Tvůj klid lepší.Nebo pokud máš možnost si vyzkoušet White icing,než budeš dělat svatebák,tak to skus a uvidíš sama,co Ti bude vyhovovat.

Ahojky,také bych skládala až na místě,je to jistota Veľký úsmevVeľký úsmev a co se týče potahu,za mě Smartflex převoz 150 km beze změny,ale zaleží na každém s čím rád pracuje Úsmev

Držím palce ať se vše podaříÁnoÁnoÁno

Už jsem dělala spoustu vícepatrových dortů. Dávám nejen separační patra, ale i výztuže, krémy do mantinelů a pevný obmaz pod potahovku. Smartflex je dobrá hmota, která podrží, v květnu by neměly být velká vedra, takže potah v pohodě, ale lepší je MEC3 mandlový potah. Dobré je dát na podnos se středovou tyčí. Dort v pohodě převoz vydrží, ale ne na sedadle vedle sebe! Je vždy nejlepší do vézt v kufru, je na rovině, zajištěný proti pohybu. Dávám ho do akurátní krabice a kolem dám bavlněnou látku nebo utěrky a ( gumou) upnu ke krabici pet lahve se zmraženou vodou. Celé to ještě přikryji další látkou a dort se po cestě takto i chladí. Vezli jsme dort i 400 Km na Slovensko a byl v pohodě na úseky do 200 km byl bez ztráty kytičky i v těch největších vedrech. Dá to práci, ale stojí to za to, lepší, než ve stresu bez možnosti chlaďáku a před očima spousty lidí  dávat dokupy dort.  Ty separační plata ještě podmáznu pod korpusem krémem, ten jak ztuhne lépe drží jednotlivá patra.

 

Back to Top