Téma diskuse

postavička aby stála a držela na dortu?!!

Chtěla jsem se zeptat kde dělám chybu,dělala jsem postavičky pat a mat byli nakonec dost velcí,předavala jsem je nakonec ležící bokem neměla jsme odvahu je tam zapichnout když vážili cestu dlouhou domu v tom horku co bylo...
A zrovna jsem se opět divala na Vaše dorty... jsou tam takové opět krásné figurky mickyho jak stojí na tenkých nožkách... Jak to děláte?
Hlavu i těla jsem propichla špejlemi a nohy měly na konci taky špejli..kde je chyba.Diky. Úsmev

Fórum: 

Postavička musí mít odpvídající velikost a musíš ji dělat s předstihem v tomto počasí asi 5 dnů,aby pořádně vytuhla a držela.
http://dorty.artmama.cz/ostatni-dorty-pro-deti/lego-8
http://dorty.artmama.cz/pohadkove-filmove/mickey-klubik
http://dorty.artmama.cz/pohadkove-filmove/smoulove-56
http://dorty.artmama.cz/pohadkove-filmove/walt-disney-postavicky
Vše je děláno s předstihem asi 4-5 dnů vesměs ze Smartflex velvetu.A musíš nechat vytuhnout.Postavičky dělám velikost 8-10 cm ne větší.At se daří Zdenka Bozkávam

No, tak ako hovorí vyššie Zdenka a ešte by som pridala z mojej skúsenosti.Ak sa jedná o postavičky, ktoré majú malú základňu voči telu ako napr. Minnie a Mickey Mouse tak určite !!!! zabudovať aj špáratka na zapichnutie do nôh!!
Ja som týchto na obrázku modelovala s 1Odňovým predstihom v tých teplách zo Smartflexu, do ktorého som ešte pridala aj tylo prášok, robila som ich po častiach na etapy. Držia vztýčené perfektne, aj sú vyvážené, ale pri prevoze sa mi už vytrhli aj s poťahovkou, na ktorú boli prilepené. Takže URČITE ukotviť aj špáratkami do torty.To mi potvrdili aj majsterky v modelovaní figúriek napr. OlgaC. Poučila som sa na vlastnej chybe.

Také mám postavičky na párátkách.Lépe se ukotví.A není s něma problém. Áno

jak píší holky, dělám též postavičky s předstihem a od hlavy k patě je mám propíchnuté špejlí aby pěkně ta figurka držela na dortíku Úsmev

Děvčata vaše dílka jsou nádherná TlieskamTlieskamTlieskam
Já dělám jen z mlečného marcoše,peču jen přiležitostně a ten všem chutná.. jiné hmoty jsem ještě nekupovala Mlčím měla jsme jen předstih 2dny na ty postavy co mi paní volala.děkuji moc za odpovědi Úsmev M

Dělám taky z marcoše a dělám skoro souběžně s dortem a vytuhnou za pár hodin, ale jistím je párátkama taky
http://dorty.artmama.cz/pohadkove-filmove/ctyrlistek-8
Kvietok

já když mám postavičky vysoké co mají stát a ještě přežít cestu tak jsou dělané na spejli a konec špejle je na spod tácku dortu a začátek v hlavě figurky...vždycky zkracuji špejli opravdu až když figurku zapichuji do dortu

Já jsem odpůrce veškerých špejlí a výztuh v čemkoli na dortu, ale u stojících figur se tomu nevyhnete, tam je prostě příliš malá základna k výšce figurky a ta se při prudším pohybu kácí. Poradím vychytávku. Stojící figurky dělám tak, že vymodeluju nohy, jedno jestli tlusté, tenké, oblečené, holé, obuju je a napíchnu do nich zespod párátko, při větší figurce raději špejli, je silnější. Stačí při výšce 10 - 12 cm asi 2 cm dovnitř nohou, při vyšší asi 15 cm figurce raději asi 3-4 cm. Vyčnívající zbytek špejle by měl mít asi pět cm. Ten napíchnu i s nohama do vyššího polystyrenu a suším spodní část těla vestoje. Pokud používáte Smartflex, případně domácí mléčný tužší marcipán, nohy na párátkách drží za chviličku a mohou v klidu schnout do druhého dne. Pak na ně nasadím horní část těla a o něco déle hlavu, tam si nejdřív namaluju obličej, pak už to jde na přidělané hlavě k tělu těžko. Vždy je dobré zkusit, zda hmota nesedá a pak připevnit další část. Ruce přidávám podle toho, o jakou figuru se jedná, buď hned, když je tělo holé třeba v plavkách, aby spoje šly dobře začistit, nebo stačí později pak přilepit ruku už oblečenou v rukávu přímo ke kuželu horní části těla, záleží prostě na typu figurek.
Naposledy dělám vlasy a pokrývky hlavy na již hotové figurce. Po vytvrdnutí ji z polystyrenu vyndám, navlhčím spodek nohou nebo bot a zapíchnu do dortu. Zaručeně se ani nehnou, ikdybyste s dortem dělali psí kusy.

Oli děkujeme moc,ten polystyren musím sehnat. Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheMrkám

Taky jsem používala páratka a pak jsem viděla v pořadu o dortech (ze zahraničí) a tam používali špagety,vyzkoušela jsem to a je to super,výhoda je vtom že i když se do toho zakousne,nic se nestane,je to použitelné.

Lidko, to jde, jen pokud je nezapíchneš do dortu. Mě by ty špagety zvlhly a ohnuly se, používám šlehačkovou náplň. ALe jen tak do figurky, proč ne... :)

Jo, souhlasím, špagety jsou dobré, když si chcete pojistit třeba ruce v ramenou, aby lépe držely, ale do dortu je to k ničemu, zlomí se nebo navlhnou a figurku neudrží.

Jelikož jsem se dnes zaregistrovala,tak vás všechny srdečně zdravím Kvietok . Taky jsem dávala špejle do nohou,aby na dortu figurka stála,ale jinak vše lepím jedlím lepidlem a drží to Úsmev Nejraději dělám figurky v sedě,s tím není problém Veľký úsmev

Back to Top