Téma diskuse

pečení na zakázku-cena za dort

Prosím tohle je taky záhadou pro mě,tak bych se připojila.Vy kdo pečet ana zakázky,jak se počítá cen aza dort?Pani po mě chce upect,ale vůbec nevim jak se to počítá.Díky Úsmev

Fórum: 

co tady pročítám ,tak 250nejmín za kilo.Záleží na tobě jestli si to řekneš,nebo se budeš bát tak jako některé znás. Chichocem saChichocem saChichocem sa

250,- by měla být spodní hranice,při dnešních cenách surovin a stálém zdražování.U nás v cukrárně chtějí za kilo fakt né moc dobrého dortu(suché piliny s margarínem)320,- a lidi to bez problému kupují. Torta

250,- za kilo je opravdu tak akorát, té ceny bych se nebála, ale jít výš tak asi jo Prekvapenie

Jéééžiši, já se na 250,- ještě zdaleka nevyšplhala.

Věrko, ty se nespravedlivě podceňuješ! Prekvapenie
Tvé dorty jsou krásné, mají perfektní potahy, super figurky Áno .........mysli na to, co stojí pomůcky, atd. Objímam a i čas strávený pečením místo relaxu s nožkami nahoře a skleničkou dobrého vínka Mrkám si nech zaplatit Bozkávam

máš tak nádherné díla, že bych se vůbec nebála si o 250 říct! SlnkoSlnkoSlnko

Nojo, no, snad jednou....! MrkámMrkámMrkám

Já si řekla za 6kg marcipánový 500kč, sotva to pokrylo suroviny a paní mi řekla, že si ho raději za ty prachy upeče doma sama, tak nevím, co si ty lidi představují??? Asi nechodí do obchodu a neví, kolik stojí olej, máslo a td... Smútok Tak peču raději pro rodinu.

Tak ať si ho upeče a uvidí, jen když nakoupí barvy a hmotu, kam se z cenou dostane a to nemluvím o pomůckách a ostatní suroviny!!! Vyplazený jazyk

Holky děkuju vám moc!Moc ste mi pomohly Bozkávam já sem se na tohle ptala na dortománii a hned sem dostala zprávu od jedný ženský že to tam všchny pečou jen pro radost a známým a ne na výdělek.Tak mě docela nakrkla Mlčím ty jo 250kč..to stejně neni ani možný jak je to dneska vše drahý.Holky a v tom jsou započtený jako i suroviny i práce?A je nějaký rozdíl zda děláte dort třeba jen z krému nebo potahnutý marcošem nebo celočokoládový?

Nebo si spočítej cenu za suroviny - buď sama nebo na to existuje speciální program, který pužívám já tady :http://www.prasoftware.com/index.php?menu=32 a pak si k tomu přičti částku účtovanou za práci..to už je na tobě jak svou práci oceníš Áno

Nevíte prosím někdo zda existuje ještě tento nebo jiný program na kalkulaci? Nejde mi otevřít. Děkuji

no to je parádní program ,na fotce vypdaá skvěle,mam stahnout tu prní verzi co tam maj nebo tu druhou??seš zlatá děkuju Kvietok

Já mám verzi 1.1 Mrkám Program je opravdu báječný jsou v něm všechny možné suroviny a když nějaká chybí můžeš jí tam přidat sama. Počítám v něm cenu každého dortu (y)Není zač Kvietok

Saro,jak tomyslíš nevyšplhala??pečes za míň??

jojo, za méně Pohoda

Já to dělám tak, že si spočítám suroviny (mám na to udělanou tabulku) a potom k tomu připočítám práci - no, obvykle mi to vychází něco málo přes dvě stovky za kilo dortu. Také přihlížím k tomu, jak je to náročné. Tady by bohužel víc lidi nezaplatili Smútok

Já se konečně odvážila a 250kč klidně řeknu,nestalo se mi ,že by odřekli.Upozorním hned při objednávce,buď chce nebo ať jde do cukrárny,vůbec by mi to nevadilo.Tak se ničeho neboj,s pozdravem Růžena SlnkoTortaSlnkoTortaSlnkoTorta

já sice peču pouze pro známé a říkám každému at si potraviny dá sám,at vidí co stojí a za práci si beru 200kč+za marcipánové ozdoby.Každy si to vezme a je rád že má domácí,poctivý a ne suchý z cukráren Vyplazený jazykVyplazený jazyk

A JAK PROSÍM TĚ POČÍTÁŠ OZDOBY?,JÁ TU CENU ZA DORT MÁM ZA KILO A TÍM JE TO VŠECHNO Prekvapenie

já mám suroviny, náklady plus práce na hodinu....tu si musí každý stanovit sám Slnko ....ale na cenu za hodinu, co má např.zedník se nedostanu ani na malinkatý kousíček Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe

No právě a to peču hlavně v noci, když děti spí, takže zase musí člověk svítit a chladnička taky jede na plné obrátky v tomto teple, raději si říkám cenu za kilo vč. práce 230Kč, pro velmi dobrou kamarádku 200Kč, ale to jsou jen asi 3 holky. Chichocem sa

Růženko super, Kopretinko taky!!
Jajko myslím že s těma ozdobama z marcoše to je myšleno tak,že jako za tu práci,ne za surovinu..ta je započtena v kg dortu,ale za tu výrobu ozdob.Čičino to taky není špatné.můžu se tě zeptat kolik to je za tu hodinu,pokud to neni moc osobní.. Hambím sa

Holky,já jsem nějak pozadu a koukám,že budu muset přitvrdit! Za kilo potahovaného dortu jsem tak na 160,-. A to dělám klasiku z másla + do čokoládových tmavou čokoládu a někomu i kompoty... Jsem pěkný trdlo,ale o víc peněz jsem se zatím bála říct. Nebo spíš je mi to hloupé... Mlčím

Olčo, to si jak já, ale jak to tady tak čtu, tak asi přestanu být troubovitá a buď si to za ty peníze nechají upéct nebo ať si to jdou koupit do cukrárny, kde to stojí jednou tolik. Chichocem sa

To jo,člověk lítá jak hadr na holi,aby všem vyhověl a pak si to ani nenechá pořádně zaplatit. Ale zase najde se dost takových,kteří dají nějakou tu korunu (stokorunu Chichocem sa ) navíc,protože si uvědomují,že je za tím spousta práce a energie Mrkám . Jdu zdražit!!! Vyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazyk

Dnes jsem předávala svatební dorty byli nadšený.To mě fakt dělá tu největší radost,ale pak když si konečně sednu tak si říkám,stojí mi to za to?Já si říkám necelý 200kč za kilo jak kdy,ale tý práce a ten nepořádek v kuchyni,to je fakt fuška.Baví mě to i když někdy taky dost nervuje.Nevím jak dlouho ještě vydržím.Holčičky mějte se a moc vám všem děkuji za rady. ÚsmevPlačemÚsmev Asi zdražím taky.

He.Oli to pečeš zadara a spíš ještě dotuješ zákazníka, přitvrď. Já pekla donedávná za 200,- kilo potahovaného, ale poté co zdražily suroviny tak jsem zvedla na 220,- a po novém roce dám už těch 250,- A zatím si nikdo neztěžoval. No a když se někomu nelíbí tak ať jde do cukrárny nebo si to upeče. Žádná křeč.

Holky já se také přidám,peču teprve dost krátce,tak si někdy moc nevěřím,dosud jsem nebyla schopna říct vice než 160 kč za kilo. Ne že bych měla dost zákazníků, ale mám asi 4 lidi kterým se má práce libí tak už si par krát něco objednali . Koukněte se prosím na mé dorty a řekněte na kolik si je asi ceníte? Snesu jakou koliv kritiku . Peču jen z másla,domácí marmelády. Děkuji moc za odezvy .

Hali,tak to děláš za pusu Prekvapenie Dortíky máš krásné,tak si je nech zaplatit Mrkám

nu někdo se ptal jak počítám marcipánové ozdoby,je to blbý ale 5-6kč za kus,maličký po 1,5okč.A s tím materiálem to dělám také proto,že si každý rozmyslí couvnout.Můžu říct že se mi to už několikrát stalo a proto jsem to takhle zavedla,vyhovuje to mě i ostatním. ÚsmevVeľký úsmev

Ahoj holky,
taky peču dorty někdy i na zakázku a dlouho jsem nevěděla kolik si za to říct. POdle toho co jsem tady se dočetla, tak není nic vyjímečného si říct 200za kg dortu. Tak to mám i já, nikdo v tom problém neviděl, až jedna paní, chtěla dort potahovaný marcipánem a vymodelovaným zvířetem. Když jsem jí řekla, kolik si beru za kg, tak se pohoršila, prý je to moc. No dopadlo to tak, že si ho nechala udělat jinde, prý ji to vyjde na 450 korun. Tak nevím jestli su moc drahá nebo jak to dělají v cukrárně, že dokážou udělat dort s marcipánem za míň jak 500.

patricie co píšeš tak to už máš další4 roky dál, od té doby se vše hodně zdražilo,myslím že bys hooodně prodělala Úsmev

Ahoj pekařky, taky se přidám do diskuze.
Jelikož doma nemám váhu (pouze malou kuchyňskou do 3 kg), tak nemám možnost vážit dort, ale cenu stanovuji tak, že kolik stojí ingredience, tolik si k tomu přidám za práci. (např. dám za veškeré ingredience 250 kč, takže výsledná cena dortu je dvakrát tolik, tedy 500Kč).
nedokážu vůbec odhadnout, jak velký dort, resp. kus dortu, je jedno kilo, takže nevím, zda se pohybuju pod cenou nebo jak, ale asi to někdy zkusím zjistit :)

Back to Top