Fotopostup

Odlitek na figurky, postavičky, zvířátka, apod.

P2080044.JPG
P2080045.JPG
P2080042.JPG
P2080046.JPG
P2080047.JPG
P2080048.JPG
P2080049.JPG
P2080051.JPG
P2080061.JPG
P2080066.JPG
P2080072.JPG
upravenaprvnifotka.JPG

Potřebujeme sádru (nebo jinou samotvrdnoucí hmotu), trochu vody (v případě že používáte sádru), alobal, mističku na míchání sádry a mističku kterou si vysteleme alobalem abychom do ní mohly nalít sádru, potravinářskou folii, marcipán nebo fondán a samosebou nějakou postavičku (starou panenku, postavičky z kinder vajíček, apod.)

Já našla jen tuhle. Příště zkusím jinou postavičku.

Každou stranu hlavy necháme v sádře dostatečně zatvrdnout. Nebojte se jde to krásně potom oddělat a hlavička. Já to nechala asi tak hodinu a půl ale když to necháte déle nic nepokazíte, ba naopak.

Taky při tom vtlačování marcipánu musíte hodně přitlačit, aby vznikl pěkně obličejík.

Komentáře

Až teď koukám že jsem zapoměla na uši. Prosím omluvte tu figurku, došla mi sádra, ale jakmile sádru koupím určitě udělám ještě druhou polovinu tělíčka abych ji mohla vytvarovat stejně, bohužel takhle jsem měla jen polovinu (zádíčka) a tak jsem musela předek miminka dotvarovat a ani nemám bělobu na oči, takže to vypadá všelijak, chtěla jsem Vám jen předvést že nemusíte kupovat drahé formičky od cukrárenských firem, ale když máte doma sádru a nějakou tu postavičku tak si ji můžete udělat doma sami a za pár HALÉŘŮ, maximálně korun.
Snad to někomu k něčemu bude. Já se přiznám že mě postavičky nejdou ani trochu a tohle mi "ulehčí" práci a nadávání u postaviček Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev

Zatloukalova

Prima nápad.Jednoduché a levné.Snažím se píct,sice jsem začátečnice,koukala jsem po formách a vždy mě odradili ceny.Fakt supééér!!!(y) ÁnoÁnoÁnoÁnoÁno

K tomuhle bych ještě doplnila, jak si dělám odlitky já. Hlavu panenky jsem obličejem zatlačila do kusu marshmallow.fondantu, pak jsem otisk položila do mističky aby se nedeformoval a nechala dva tři dny vytvrdnout. Z otisku jsem už docela dobře udělala obličej z marcipánu.
Tak jsem dělala např. velkou berušku s čepcem, nebo další - menší berušku, stejně tak i otisky klasů na modré minidortíky a velký dort s obilím...
Nedělám je tedy takhle ze dvou dílů, ale jen přední část. Fondant také není trvanlivý, sádra vydrží mnohem víc, ale mě to stačí, protože každý dort dělám jen jednou.

PrekvapenieÁnoÁnoÁnoÁno

Teda-superni ÁnoÁnoÁno

Medulka, www.mojedorty.cz Objímam

super nápad:-) ÚsmevÚsmevÚsmev určitě využiju(sun) SlnkoSlnko

DIKI, je to super napad !!!

O TOM JSEM UŽ DAVNO UVAŽOVALA ,ALE NEMÁM TAK MALOU PANENKU,VELKÝ DÍK JEDNOU TO SKUSIM(sun) SlnkoSlnkoSlnko

bezvadný nápad !!!(clap)

No to je úplně super!!!(clap) TlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskam Moc díky za takové rady, určitě vyzkouším.

Je to super nápad.Taky jsem nad něčím podobným uvažovala.Ulechči to práci.A výsledek je určitě dokonalejší.(y) Áno

Ahoj všem,i Já mám vyrobené obličeje pro usnadnění práce.Půjčila jsem si od koho co se dalo a vše vytlačila do obyčejného moduritu,který jsem poté upekla.S tou sádrou je to dobrý nápad,ale kdyby se pak vyplnil sádrou a udělal se odlitek,který by se pomocí silikonu uhladil v ňáké staré misce,atd.vytvoří se formičky k nerozeznání od těch kupovaných.(flower) Kvietok

super vyskúšam

www.dortovani.estranky.cz

Doporučuji před tím figurku potřít olejem. Mě bez potření nešla vyndat a sádru jsem musela rozbít.

no to je paráda, super nápad, sádru doma mám, tak určutě zkusím, jem musím koupit nějakou panenku, mám doma samé chlapy, tak to je nedostatkové zboží(giggle)

To je perfektní a 500 kč doma super díky ÁnoÁnoÁnoÁno

Markétko,dík za super nápad a radu i postuptaky to budu potřebovat,díííík ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoMrkámMrkámMrkámMrkámMrkámMrkám

Tak právě se pokouším o odlitek tak jsem zvědavá zda se povede ÚsmevChichocem sa

Back to Top