Téma diskuse

Svatební dort obmazaný krémem

Ahoj holky, dělala jsem svtební třipatrový dort, nevěsta ho chtěla pouz obmazat do hladka bílým krémem a pak se na místě dozdobil levandulí. Dort měl tři patra (29,24,19 cm) a vážil 8,8 kg, jde mi o to že mi krém začal praskat, i když jsem měla pevnou podložku, prostě co chvili to někde prasklo, vždycky jsem to sice zamazla, ale jde mi o to jakým krémem zdobíte? Měla jsem máslovo bílkový krém. Nebo jsem někde udělala chybu? děkuji za Vaše tipy.

Fórum: 

ja som obmazávala rastlinnou šľahačkou, do ktorej som pridala kyslú smotanu a vanilkový cukor, ale pomer si presne nepamätám, myslím si, že na 1 liter rastlinnej šľahačky tri x 200 g kyslej smotany 16ˇ% a  dva balíčky vanilínového cukru. Neprasklo nič, robila som tak už viac krát.

taky se mi to stávalo,změnila jsem máslo a ťukám na dřevo od té doby je to dobrý

A jaké máslo používáte?

kupuji vážené z mlékárny Velké Meziříčí

Lucie, Tobě máslo prodají, jelikož máš ŽL, ale nám ostatním nezbývá, než nakupovat v obchodě a mnohdy to jsou pěkné s.......y! K praskání krému - stává se mi to když dám hodně silnou vrstvu a moc to přechladím, krém dělám máslovopudingovýÁno

Vážené máslo koupíš i bez ŽL, např. v Brně na zelňáku ve Formaggerii, ale nejen tam, je víc prodejen, kde nabízí farmářské máslo na váhu :-).

U nás je obchod Ring vedle teska, kde je máslo normálně prodejné jak vážené tak klasická kostka 250g nemusíš mít živnost. Zkus googl jestli neukáže prodejnu někde u Vás Mrkám

Back to Top