Téma diskuse

Sražený krem :(

Ajoj holky, prosím o radu , posledně se mi 2x srazil krém a zítra mám dělat dortík a mám strach , tady je tolik receptu , že nevím co mám vybrat ,chjo , dělám vždy puding za studena(dr.Oetker van.) a pak si vyšlehám máslo s cukrem a pak postupně zašlehávám ten puding . A jak říkam na začátku , minulý vikend jsem to dělala 2 x a sdrclo se to :( tak nevímjestli toho nebylo moc , nebo co dělám špatně ? Vyzkoušela bych z tou nutelou , ale potřebuji poradit .Děkuji moc!!

Fórum: 

Asi bych dala raději vařený puding, samozřejmostí je stejná teplota všech šlehaných surovin Kvietok a s nutelou by neměl být problém, ta se šlehá krásně, ať se daří Kvietok

V krémech nejsem kovaná, ale všechno musí mít stejnou teplotu. Já vařim 1/4 l mléka a necelý sáček pudingu nebo celý puding a 300 ml mléka a necham ho vychladnout, občas ho míchám aby neměl škraloup. Pak vymíchám máslo, které musí být měkké (pokojová teplota)pak přidám cukr a míchám dále přidávám po lžících puding a míchám. Pokud se to srazí i tak tak vezmu máslo necelou osminku vymíchám a sraženou směs do ní přidávám. Pak je krém opět normální tedy nesražený. Nutelu bych přidávala k máslu a pak puding.
Nic neuspěchat.
Třeba dá někdo lepší radu.

já v létě dělám krémy tak, že na jedno máslo 200 g. čokolády, tu nad párou rozpustím a pak když je skoro chladná chviličku před opětovným ztuhnutím zašlehám do vyšlehaného másla, na světlý krém používám bílou čokoládu, krém je pěkný, dobře vytuhne a hlavně vydrží a nekazí se, čokoládu používám od Malátků, tak nevím jestli jsem trochu poradila

Dělám 600 ml mléka a 2 a půl pudinku vanilkového, uvařím hustý pudink, aby mi to neudělalo povlak tak tam na konci přidám lžíci másla pořádně zamíchám a dám do studené vody (lázně) aby mi to vychladlo a mezitím párkrát promíchnu. Pak si vyšlehám dvě másla (82%tuku) a 160-200 g moučkového cukru (podle chuti) no a pak k tomu zašlehávám po troškách ten pudink ne úplně studený.

KDyž se mi stane že se to zdrcne (což se mi ale u tohodle ještě nestalo to spíš když mám krém zmrazený a chci to znova vyšlehat), tak dám krém do horké vodní lázně do umyvadla (prostě dám špunt a napustím horkou vodu)a šlehám, on si dá říct a spojí se jak má. Někdy sice šlehám i 15 minut ale vždy se mi zatím zadařilo.
Taky jsem ještě slyšela že pomáhá zašlehat rozpuštěné máslo, ale to nemám odzkoušené.

Ať se daří. Někdy má to máslo vysoký obsah soli a pak se uvolní voda při tom šlehání, to je pak práce zbytečné navíc. Taky u toho kolikrát hudrám.
Markéta

Jestli ti můžu poradit jestli se krém srazí nic se neděje dej ho do kastrolku dej na sporák trochu nahřej a znova vyšlehej.To se stává hlavně když děláš z másla.Vůbec si s tím nelam hlavu krém se krásně vyšlehá.Toho se neboj at se daří Jíta ÚsmevÚsmevÁno

Také už se mi to stalo,dala jsem to na chvilku do mikrovlnky a razem z toho byl krásně hladký krém.Hodně zdaru

Já dělám kaši ne z pudingu ale z mouky není to tak sladké a vyšlehává se lépe než s pudingem.A většinou dělám ted s tvarohem máslový moc nechtějí....Jinak také máslový nahřívám pokud se srazí a je to ok.
ÁnoVeľký úsmev

Děkuji holky , snad s eto zitra povede :) Úsmev

A mohu se zeptat jak děláte ten tvarohový krém. Já osobně používám taky ten s moučnou kaší a ještě mě nezklamal

dávám 2x tvaroh,1 máslo,3/4 hrnku cukru m.Je to klasika vyšlehám máslo s cukrem a pak přidám tvaroh.Jen bacha na potahovku aby se neroztekla má radši máslové krémy.Takže jsem bud dala potahovku na sucho anebo jen decentně potřela.A rázem z dortů které nikdo nejedl se stal dort který nezbývá.... Váľam sa od smiechu po podlaheTlieskam

Jj díky chce to sušší tvaroh ne ty glajdy z kelímku a to už nepřidávate moučnou kaši nebo nějaké zahuštění? A dá se s ním normálně pracovat jako s máslovým přidávat příchuťe dle konkrétní potřeby?

Back to Top