Téma diskuse

Můžu dát na šlehačku marcipán?

Ahoj všichni rposím chci dělat roládu jen se šlehačkou+smetanafix a nevím jestli na to můžu dát ozdůbky z domácího marcipánu ze suš. mléka, ev. z jiného? Nebo celé potáhnout....nevíte? Nerozpustí se?

Fórum: 

Potáhnout určo néé.Pojede ti to dolů.Na šlehačku marcipán nepatří. BozkávamKvietokKvietokKvietok

neee Kvietok

Myslela jsem si to, díky!!

Na šlehačce chvíli vydrží potah z varny, ale moc dlouho taky ne. Ideální je povrch i boky dortu (rolády) potřít máslovým krémem, nebo aspoň máslem s nutelou, či cukrem. To by mělo stačit Mrkám

No našlehačku rozhodně NÉ. Sice jsem mynule na krém za studena (tvaroh, z. smetana, pudinky bez vařění, atd..) jen tak hodila marcipán ze salka. A vydržel tam asi 15 hodin a pak šel postupně dolů. Jediná šance je jak píše Vlastina.

Minulý týden jsme měli oslavu,dala jsem šlehajdu na dunajský vlny a na to vytvrdlé kyti z ml.macipánu,rozhodně né čersvé.Oslavu jsme měli roztahanou na dva dny(je nás hodně),druhý den jsem chtěla na tácu dozdobit zbytek šlehajdou,protože ta druhý den není hezká a měla jsem tam pár kousů z min.dne a byli ok.Jesly to je na rychlé snědění,max.2 dny vůbec bych.se těch.ozdob nebála.Kdyby jsi chtěla potahovat tak ji navrchu mázni,ňákým krémíkem co dáváš pod potahovku,třeba máslový a máš po problému. ÚsmevKvietokKvietok

Roláda se dá krásně nazdobit i samotnou šlehačkou, nemusíš potahovat. A když ji uděláš den předem, tak ráno můžeš ozdobit ozdůbkami z marcipánu. Šlehačka "zatuhne", vlhkost nasaje korpus. A jestli si to chceš ještě posychrovat, můžeš ozdůbky potřít zespodu čokoládou.

Díky holky za dobré rady! Úsmev

Back to Top