Téma diskuse

Marcipán v lednici

Dobrý den děvčátka,
mám na Vás velkou prosbu, chci se zeptat, kde uchováváte dorty v tomto velkém teple? Já si koupila chlaďák - prosklená lednice z cukrárny. Ovšem teď, když jsem dortík vytáhla, marcipán je celý vlhký, potí se. Tak nevím, kam s ním přes noc a zítřejší dopoledne.

Děkuji za rady

No určite, že v chladničke musí byť, ale tieto presklené vitrínovky niektoré ľúbia rosiť torty, ale ak to máš z cukrárne, vedia, čo používajú hmmm :-(, ja mám teda klasickú a ak sa chcem vyhnúť vlhkosti, dám na zadnú stenu kartón a do misky alebo dvoch vysypem sódu bicarbónu,...ešte ma napadlo, ak je vysoká vlhkosť vzduchu, rosí sa mi všetko, možno preto Ti to robí, držím palce Kvietok

Pokud se ti vejde do krabice, dej ho tam a s krabicí pak do lednice a je po problému, pokud se s krabicí nevejde, použij k oddělení dortu od zadní nejvlhčí stěny nějaký karton nebo polystyrenovou desku, to postačí. Prosklené lednice na potahované dorty nejsou moc vhodné, je v nich hodně vlhko.

Mám taky chladící vitrínu a prvních pár dnů jsem ji chtěla vyhodit.Marcipán se rosil,lepil.Můj hodný manžel to,ale nevzdal a strčil do ní teploměr a zapisoval kdy se sepne a do které teploty odmražuje.Teplotu mi v ní vychytal,tak,že můžu jen chválit.Já ji měla nastavenou jako lednici.A ona potvora,když začala odmražovat měla i přes 11 stupňů.Takže určitě sniž pro příště teplotu.Tchán je chladař a syn už skoro taky,tak ještě kdyby to nepomohlo,tak ne dozadu,ale něco dát na dveře zevnitř,vitrínám ty dveře někdy netěsněj.Ještě já ji měla s ventilátorem,ten mi tchán odmontoval.Chce to zkusit,já ji testovala pak s malým dortíkem.

Děkuji Vám moooc Úsmev Na zadní stranu jsem nakonec dala ten karton, ale nebyla na něm ani kapka vody, tzn, že v lednici vlkho snad není, takže si prostě říkám, že to vyřešit nejde, je jasné, že cokoliv, co se vyndá z chladu na ukrutné teplo se nějakým způsobem prostě orosí.

Každopádně děkuji za rady Úsmev

Taky se mi rosil a nakonec jsem vyzkoušela potahovku z "maršmelou" a je klid. Dětem chutná a moje stará lednice si může měnit teplotu jak chce Chichocem sa

Back to Top