Téma diskuse

krém pod marcipán

Ahoj holky,budu dělat dort a chtěla bych se zeptat jestli následující krém můžu použít pod marcipán?Krém je:9 žloutků,100g čokolády na vaření,250g práškového cukru,1 balíček vanilkového cukru,250g masla,2 lžíce kakaa-to vše šlehat nad párou dokud nezhoustne.Myslíte,že mi na tom bude držet marcipán?

já dělám sice ze dvou žloutků a šlehačky, taky vařený a je pod marcipán super, tak snad i ten váš bude dobrý

Myslím, že když je máslový, tak by držet měl... ale není těch 9 žloutků moc?
Lada www.dortiky.huu.cz

Taky se mi zdál,sestra ho dělala,a je prej výbornej,ale ona ho dávala na zákusek a ne do dortu,proto se ptám jestli mi bude držet s marcipánem.

Pokud máte nějakej dobrej máslovej krém vhodný pod marcipán,tak ráda přivítám.Děkuji

400 ml mléka svařit s van. cukrem a 4 lžícemi polohrubé mouky. (pokud chceš krém čokoládový tak rozpustit už do této kaše) nechat vychladnout. Vyšlehat si kostku másla se 120 g cukru a pak po lžících zašlehávat studenou kaši.
Rychlé a jednoduché.
Lada www.dortiky.huu.cz

Děkuji,určitě ho také vyzkouším.Ještě jsem se chtěla zeptat,jestli nevíte kolik kapek nebo lžiček aroma mám dát do marcipánu,aby byl tak akorát.Budu dělat marcipán,který jsem našla tady mezi receptama,vložila ho Iriska.Děkuji za rady.

ale je děsně slááádkeeej:-|

http://domacidortiky.webnode.cz/

keliska
prosím napiš sem ten tvůj krém.díky:-)

Čokoládový krém vařený - základ si připravíme den předem, šlehačka 33% a 2žloutky, 15 dkg cukru /původně tam bylo 35dkg, ale byl strašně sladký, tak jsem si to upravavila/, kakao podle sebe, jak máte rádi, bylo tam celé, ale já tak hořký ráda nemám a 10dkg tuku 100%. Vše dáme do hrnce zastudena a pak vše vaříme a mícháme, nemůsí to být ve vodní lázni, nemůsíme vařit dlouho a pak do rána necháme v lednici. Vyšleháme 2másla a po lžících dáváme směs, směs je velice tuhá, ale tak to má být. Tento recept mám z MMB. Tak přeji dobré pečení.:-)

Ahoj já dělám krém 250g másla na 1máslo1/4 žtuženého rozpuštěného tuku 100g cukru 1-2lž rumu a 5lž vřelé vody je výborný osvědčil se není tak slatký dobře drží a můžeš přidávat jakou koliv přísadu od čokolády ořechu či ovoce a všem chutnal přeji dobrou chut(flower)

Back to Top