Téma diskuse

Krém na zdobení dortů a technika zdobení krémem???

Holky prosím poraďte jaký udělat krém na zdobení povrchu dortů a pokud máte nějaký odkaz na techniku - postup zdobení různými typy špiček budu vám moc vděčná. Čeká mě krémový dortík a přiznám se že s tím trošku bojuji:-( Díky Monika(flower) KvietokKvietok

Fórum: 

Můžete udělat krém s moučnou kaší nebo s pudinkem - máslový, nebo můžete použít šlehačku se ztužovačem nebo i pařížskou. Určitě by šel i krém šlehaný z vajec na parou.
Recepty na krémy jsou například i zde: http://forum.dortomanie.cz/viewforum.php?f=16
A aspoň něco k tomu zdobení zde: http://forum.dortomanie.cz/viewforum.php?f=20 - jsou tam různé postupy.;-)

Já bohužel s krémem neumím vlastně nic, žádné zdobení.:-(

Díky Bulíčku, jste poklad Slnko s krémem jsem na tom podobně jako vy(giggle) tak co nevidět běžím nacvičovat, aby pak nedošlo k nejhoršímu;-( Díky, díky(flower)

www.dortovani.estranky.cz

Také jsem chtěla poradit dortomanii, ale Bulíček byla rychlejší.
Také zdobení krémem trénuju, prostě to chce cvik, upřímně - mě to zatím také moc nejde Chichocem sa

S dovolením přidám svůj recept na krém.Dělám jej jen z Ramy a pudingu.Jsem s ním moc spokojená.Použiji na 1/2 kg Ramy uvařený puding z 1/2 litru mléka a 1 pudingu/vanilkový, čokoládový, jahodový,karamelový/.Puding nechám úplně vychladnout, sundám škraloup a přidávám do Ramy vyšlehané s cukrem.Ale pozor na teplotu,všecny suroviny by měly nít stejnou.Pokud ovšem chce někdo jen z másla,pak použiji místo Ramy máslo.Jana

Já dělám krém na dort s másla šlehačky.Šlehačku s van. cukrem si den předem uvařím a dám do lednice.Ušlehám 1a1/2másla s cukrem a dvě lžíce rumu.Cukru má být 20dkg,ale dávám méně protože mám raději méně sladký.do vyšlehaného másla potrochách přilévám šlehačku.Krém je hustý neroztéká se může se s ním pracovat ihned.

Back to Top