Téma diskuse

Krajka

Prosím nemáte některá radu jak na tuto krajku????Dělala jsem s ní poprvé a nevedlo se mi http://dorty.artmama.cz/okrouhla-klasika/kvetinovy
Díky:-*

Fórum: 

Nemám sice přímo tuhle, ale s jiným vzorem. Dávala jsem ji zatím jednou na dort s oranž. liliemi.
Dělala jsem ji z white icingu. Taky jsem nevěděla, jak na ni, tak jsem velký plát namačkala do celé krajky a pak přebytek pracně seřezávala. U druhého dílu jsem si vyválela váleček ( odhadla jsem velikost tak, aby té hmoty bylo tak akorát), vložila jsem ho doprostřed podél a pak namačkávala do stran. Když bylo i tak hmoty o trochu víc, vznikla mi středem takový hřbet a ten jsem už seřízla nožem. Pak jsem formu dala na chvíli do mrazáku a pomocí párátka jsem pak odchlípla růžek a pak už se dala docela dobře celá ztuhlá vyndat ven.

Mě se vyndala celkem bez problémů hned.Ty vrchní,co byly krátké,ty byly super,ale v tom páse okolo mi to nešlo ani jedním způsobem.Když jsem to namačkala, tak jsem se netrefila přesně vedle sebe a když jsem to obtiskla a vyřezávala,tak to zase není rovnoměrně vytlačené,místy,kde jsem málo přitlačila,to není skoro vidět.Asi to chce praxi. Myslela jsem jestli na to není nějaký fígl.Díky(flower)

No, mě se taky zdálo, že je to málo vidět, hlavně ty jemné detaily. Ale když jsem to přetřela perletí, krásně to vyniklo.

Já si tu formu vždycky popráším škrobovou moučkou a oklepu, aby jí nezůstalo na formě hodně. Vyválím trošku silnější plát a sevřenou dlaní namačkám do formy, pěkně místečko vedle místečka, aby se vzor hezky obtiskl. Aby se mi krajka dávala dobře na dort (po obvodu), stočím si ji po mírném zavadnutí opatrně do ruličky, kterou pak kolem dortu rozmotávám a lepím na navlhčený povrch dortu.

tak snad to příště bude lepší děkuji všem:-*

Back to Top