Téma diskuse

Karamelovy krém

Pěknou neděli. Jdu opět pro radu. Mam delat karamelovy krem, ale jeste jsem nedelala. Mate nejake osvedcene recepty? Dekuji.
Fórum: 

já dělám buď máslový=maslo+karamelove salko a nebo mascarpone krém a přidám taky karamelove salko

Já  si ho dělám takto a je bezkonkurenční... 250 g cukru, 2 lžíce vody - rozpustíme a upálíme hnědý karamel v barvě medu - zalijeme 250 ml šlehačky 31-33 % rozvaříme, a na závěr přidáme 50 g másla - vymícháme a necháme zchladnout do druhého dne v lednici. Pak našleháme 200 g másla se dvěma lžícemi moučkového cukru a přidáváme po lžících chladný vařený karamel. Krém vystačí na dort o průměru 24 cm a na třikrát naplněný. Krém je neskutečně jemný, lahodný a skutečně "karamelový". Vyzkoušejte - nebudete litovat a netrvá to ani tak dlouho, než by jste vařily plechovku slazeného mléka...

ten dělám do větrníku

Tak já dělám karamelový puding z 250 ml mléka (do horkého hrstku bílých čokopecek, aby se neudělal škraloup), 1 karamelové Salko a 250 g másla. Je tak akorát sladký, takže už žádný cukr, protože jen z másla a Salka je sladký příliš.

Holky a jeste staci jedna.davka na dort obmazany 2x o prumeru 26cm?

Holky a znova otravuji s karamelovym kremem. Udelala jsem ten, co je karamel. salko + máslo. Zustal mi, muzu s nim obmazat dort, kdyz ho budu potahovat Smartflex velvet?

jasně, můžeš

Back to Top