Téma diskuse

jedlý papír

Ahoj všichni,

potřebovala bych zjistit kde dělám chybu. Vždy když jsem dávala jedlý papír na dort, který jsem zespodu potřela ModecorGelem, tak se mi zvlnil. Už po cca 2 hodinách. Zkoušela jsem potřít i zvrchu a stejný výsledek. Poradíte mi, prosím?

Předem díky, Pavla.

ahoj Pavla, obrázok sa zvlní vtedy keď je nadmerná vlhkosť. Záleží na aký podklad obrázok kladieš. Čo je na povrchu torty? Obrázok vytlačený na jedlej oblátke je dobré položiť na varený krém, alebo na poťahovú hmotu. Gél netreba nanášať hrubo. Napriek všetkým odporúčaniam a zákazom - ja natieram obrázky už mnoho rokov plochým štetcom a gél len zľahka rozotriem najskôr na opačnú stranu obrázka, zľahka vytlačím vzduch (vždy od stredu ku okrajom torty), položím čistý papier a na chvíľku zaťažím napr. táckou. Potom natieram tenko aj hornú stranu obrázka gélom. Ak toto robíš tak isto, príčina môže byť vo vlhkosti v chladničke. Vždy treba zabezpečiť, aby torta s obrázkom nebola vo vlhkom prostredí, pretože sa môže zvlniť. 

Příště si nech vytisknout obrázek na fondánový nebo vanilkový list a přilep ho piping gelem. Ani se ti nehne. A kvalitou se to s jedlým papírem nedá srovnat.

Fondánový list jsem lepila vodou. Lehounce jsem potřela spodní stranu obrázku a položila jsem na marcipán. Obrázek jsem pak hladítkem pěkně uhladila a krásně k potahovce přilnul. Pokud je na obrázku ještě ochranná folie,t ak tu sundávám až obrázek uhladím. Akorát si dávám pozor, abych se obrázku nedotýkala vlhkou rukou nebo prstem. To by se udělal flek. Fondánový obrázek už nemusíš ničím na povrchu potírat. Je jako fotka. Obrázky z jedlého papíru už bych ani nechtěla.

Back to Top