Téma diskuse

jak účtujete jedlý obrázek?

Zdravím všechny šikulky.
Chtěla jsem se zeptat,jak účtujete dort s jedlým obrázkem?Přesněji s fondánovým listem.
Počítáte náklady na fotku s nemalým poštovným ještě k ceně dortu,nebo to počítáte prostě stejně,jako jakýkoliv jiný dort?
A jestli se smím zeptat,jaká je dnes běžná cena dortu za kg,když zase zdražili máslo a mléko?
Děkuji za odpověď.Jana

Já bych to teda určitě připočítala, celé i s poštovným. Jen na to upozornit, kolik to stojí, aby nebyli překvapení.

Pokud chce někdo jedlý obrázek, musí si ho donést.Ode mně chtěla kamarádka dvakrát dorty s jedlou fotkou a vždy je ona objednala na internetu, zaplatila a nechala poslat na moji adresu.

No zase nám to zdražili,potvory jedny že,ani nikdo nezved DPH a vypádá že elktrika a plýn budou levnější a ta potravinařská mafie je k nezastávení Plačem .
Tak by se těch 10 kč za kg mohlo přidát,a to bysme se taky měly držet pohromadě jako ty obchoďáky,určitě jsou domluveni. Takže 260kč za klasiku,310kč- za 3D a je to Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazyk

Vzdy upozornim kolik to asi bude stat a pak to dam i s fakturou. Samozrejme pocitam i postovne, kdo by ti ho jinak zaplatil?

Moc vám všem děkuju za rady a názory.Také jsem to tak udělala,ale byla jsem na pochybách,jestli správně :)
K té ceně se asi nikomu nechce vyjadřovat a tak jsem vděčná Travičce Iry,že jsem zjistila,jakej jsem blb.
Peču všechno za 250 na kg,bez ohledu na 3D a pod.
Vůbec jsem netušila,že se to takhle liší:)
No asi bude míň kšeftíků,ale odpočinek si taky zasloužíme-že?Určitě to udělam podobně!
ObjímamObjímamObjímamObjímamObjímam

tak já jsem asi ještě větší blb PlačemChichocem sa já peču za 200-230kč,podle náročností Mlčím ,ale když cenu zvednu ,tak si nikdo asi neobjedná

Já už jsem se rozhodla,že to udělám od ledna !!!! Kvietok
Díky holky za nakopnutí Veľký úsmev

No já jsem byla taky takový blb, ale zvedla jsem ceny a když těm zákaznicím od Vás chutnají a líbí se tak si objednají a když ne přijdou jiný. Přeci to nebudeme dělat za hubičku, když vidím kolik za ty dorty chtějí v cukrárnách tak je to pořád laciné věřte Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe

Tedy když už se tu řeší ceny dortů, tak jsem si zrovna přečetla u Ostravských dortíků, že si Gabriela bere 550 Kč za kilo dortu, takže se určitě nebojte si říct o víc, jak vidíte, tak lidi to za krásné dorty klidně dají.

Jj,přesně tak, ještě nedávno gabča měla 500,-kg,a taky podražila. Dorty má krásné, ale já bych s mojí povahou takovou sumu asi z pusy nevypustila Hambím sa

On je totiž hodně velký rozdíl mezi tím, když se pečením dortů živíte nebo když máte stabilní zaměstnání a dorty pečete pro známé a známé známých. Když člověk nemá jiný zdroj peněz, váží si své práce mnohem víc. Pokud ale děláte dorty pro radost, necháte se zaplatit 20-40 korunami na hodinu (když odečtete veškeré náklady včetně elektřiny a opotřebování spotřebičů). A tak nakonec člověku ani nic jiného nezbyde než přijmout, že to nedělá pro peníze. Bohužel je ale v ČR právě takový trend, že se dorty pečou jen pro radost (nechci aby to vyznělo špatně, radost by u toho měla být vždy Úsmev ) a pak nadávají na ceny právě ti, kdo je takto srážejí. Nedávno jsem byla na oslavě u příbuzných, kteří opravdu nemají hluboko do kapsy (kdo z nás má doma kinosál a lázně) a mluvili o ceně posledního dortu. Byl 3D, cca 4-5 kilo, spousta figurek z mandlovky, chuťově perfektní a cena 1250. Já bych při pomyšlení na tu spoustu práce nevzala za ty prachy do ruky ani vařečku. A stejně jim to bylo drahé. Prý se jim zdá optimální cena za takový dort 650-800 Kč... No hrůza, hned mě napadlo, že ta cena je super, když si ale donesou vlastní suroviny Úsmev Myslím, že za taková umělecká díla co mnohá z vás dělá, je pohrdání sebe samou nechat se platit polovinou minimální mzdy. Tohle mě hrozně mrzí, nikde v zahraničí není na počet obyvatel tolik šikovných cukrářek...bohužel...protože jinak by ceny takhle strašně padnout nemohly.

No jasně,úplně se vším souhlasím!!!!
Přesně tak se na to dívám a i když peču jen pro známé a můj zdroj je MD(takže spíš nic,než moc při třech dětech),jsem ráda za každou vydělanou korunu a také mi to přijde málo!Jen prostě nevím,kde zjistit ceny na trhu,abych nemusela dělat pod cenou.
Také si chci vážit své práce a dokonce mám i podobný postřeh s dobře zajištěnou rodinou.
Rodiny,kde mají hluboko do kapsy vůbec nekoukají na cenu,když už ten dort chtějí :)
Jen prostě musím koukat kolem sebe,za kolik kdo peče:)
Díky za další popostrk k úpravě cen Srdce

Back to Top