Téma diskuse

Jak se používá prázdná lišta u šablony abecedy

Holky, 

prosím pěkně, k čemu se používá ta prázdná lišta při šablonách abecedy a čísel? Mm šablonu bez vypichovače (FMM), tak se pokusím to vykrajovat přes fólii, ale když to vezmu do ruku, hned se to zdeformuje.... Ale jak použít tu prázdnou lištu? 

Fórum: 

Musíš mít hmotu moc na tenko vyválenou. Pak překrýt mikrotenem a vykrojit, ale nechat na tom mikrotenu aspon hodinu, aby to oschlo a pak to jde sejmout bez újmy. Nebo druhá varianta - opět tenoučká hmota, celkem dost pomoučená kukuřičným škrobem, vyrojení a zaschnutí. Škrob se pak štětečkem smete a písmenka přetřeš alkoholem a budou se lesknout. Přetírám až na dortu, někdy lepí. Když nepoužiješ mikroten, dá se písmenko vytáhnout pomocí špendlíku, nebo třísknout o hranu stolu a písmenko vypadne samo.

já taky třískámÁno

Dekuji. Delala jsem to vcera v noci,vlastne dnes rano do dvou. :-D Triskanim nevypadlo (a vedle v mistnosti spalo mimco, tak jsem hledala jiny postup). Pouzila jsem postup s mikrotenem. Ale teda, na nekterych mistech to nebylo orezano uplne a to dodatecne okrajovani nozikem......... :-D A ta prazdna lista slouzi ted jen na vykrojeni hmoty, ve ktere budu dal vykrajovat jednotliva pismenka?

Vykašli se na třískání a poriď si abecedu s vyhazovačem. Písmenko ti po zatlačení vypadne samo. Taky jsem s tím bojovala, záleží z jaké děláš hmoty a taky se vyplatí nechat rozválenou hmotu trochu uschnout. Teď jsen si pořídila silikonové formy a jsu spokojená. Nacpu, chvilku do mražáku a paráda. 

používa sa uplne jednoducho

tenká hmota - troškou poprášiť solamylom a nechať trochu obschnúť, nakrájať si na menšie kocky, alebo pásiky ako treba priložiť vykrajovačku - zatlačiť a nechať chvílu cca -5-10 min a špáradlom jemne potlačiť kde je otvor na písmenku alebo jemne ihlou povytiahnuť z druhej strany. a ide to pekne von

nalepiť a pretrieť a je čisté

Back to Top