Téma diskuse

Jak docílit syté barvy

Prosím o radu , jak obarvit marcipán nebo jinou potahovku , aby byla krásně sytá barva. Používám gelovky a pořád nemůžu dobarvit třeba červenou nebo modrou tak aby byli krásně výrazné. Dneska jsem se pokoušela o auto jenže místo červené my vznikla taková divná červená:-( Nevím jak na to , prosím buďte tak hodné a poraďte. Děkuji moc Bodlina(flower) Slnko

Fórum: 

Nevím jestli můžu vůbec co radit, jsem začátečník v tomhle oboru, ale já používám práškové barvy od Kavandů a zdají se mi někdy syté až až:-) jsem s nimi spokojená, gelovky jsem zatím nezkoušela, tak nevím, jak se s nimi pracuje.

Anebo zkusit koupit extra gelovou barvu,prodávj jí snad už všichni co prodávaj gelovky,já je mám ,ale používám hlavně tu černou.

Ahoj, také používám extra, hlavně u černé a červené. Modrou mám tmavou, takže tam broblém nemám.. Lenka Mici

Když chci doopravdy sytou barvičku, tak nakombinuji Kovandovky a gelovky, je to super:-) .

Když potřebuju sytou červenou, zelenou, hnědou a černou, tak potahuju marcipánem. Ten nejdříve obarvím holandským kakaem.
Nejde to ovšem s modrou. Ta je z marcipánu vždycky spíš tyrkysová.

I já jako začátečnice dám svoji zkušenost, když nedocílím syté barvy tak obarvenou hmotu ještě natřu barvou rozředěnou v kapce alkoholu. Je to sice piplačka, ale efekt je hezký a navíc se to hezky leskne.(sun)

Používám jen gelové barvy od Malátků a jsem spokojená,je jasné,že na červenou i černou je větší spotřeba ale zase taková hrůza to není.A to používám hmotu WI.(y)

kde kupujete ty Kovandovi barvičky, u nás mají akorát ty klasický v drogerii, ale těch se dá dát jen troška protože jsou slaný.

Jsem kousek od Liberce a kupuju je v Globusu, tam vím, že je vždy mají(y)

Taky se zrovna zeptám, když nemám gelovky, tak jak docílit černé barvy?? děkuju:-)

Nemám vyzkoušené, ale někde jsem četla, že se dá černá docílit pomocí živočišného úhlí nebo smícháním většího množství zelené+modré+červené práškové.Lenka

Než jsem si koupila gelovky používala jsem nadrcené černé živočišné uhlí...sice to zní drsně, ale je to zdravotně nezávadné a černá je jak víno...nebo teda uhlí Váľam sa od smiechu po podlahe

Ahoj. Já používám většinou obyčejné práškové barvy které koupíš v drogeriji míchám je vodou.Jsou opravdu hodně syté takže pokud chci světlou barvu dám jen malé množství a 30 minut počkám barva většinou je výrazná.Měla jsem také z Wiltonu černou gelovku,ale koukala jsem jakou to má velkou spotřebu abych se dostala k požadovanému odstínu.Nevím každému vyhovuje něco jiného.Renča;-)

Děvčátka moc vám děkuji:-* Bozkávam . Už jsem si objednala ty extra barvičky.
Mám pocit že té barvy dávám strašně moc, když je to na větší dort mám špatný pocit, že když se pak jí, že je od toho barevná pusa(blush). Tak jsem navěděla jestli je to normální.
Děkuji moc za rady jste zlatíčka:-* BozkávamSlnkoSlnkoKvietokKvietokKvietok

Černá barva se dá velice dobře, jednoduše a bezpečně udělat z tabletky živočišného uhlí, co prodávají v lékárnách. Zkus se mrknout sem: http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?p=170#p170

A nedávno jsem zrovna četla, že syté barvy se dají dobře udělat tak, že se hmota nejprve obarví sypkými od Kovandů rozpuštěnými v kapce vody. A pak se tónuje gelovkami.
Mně se nejlépe osvědčilo barvení pravého mandlového marcipánu. Tam stačí trochu barvy a je hned sytá.

Ale dorty mi nepouštějí barvu, pokud je zapracovaná do hmoty. Pouze pokud hmotu maluji na povrchu, tak to potom ty pusinky vypadají(giggle)

Back to Top