Téma diskuse

Jak dát na dort živé květy?

Ahoj všechny šikulky!
Chtěla bych se zeptat, kdo má zkušenost s živými květy na dortu jak je tam přiděláváte? Nikdy jsem je ještě a dort nedávala...jen je tam položíte? To tam asi moc nedrží. Nebo normálně zapíchnete do dortu? Kdybych chtěla dát např. pryskyřník...? Ještě mě napadá obalit stonek např. potravinářkou fólií a zapíchnout? A asi moc dlouho nevydrží, že? Chtěla bych to dát na svatební, ale když ho ráno předám, i když bude v ledničce a svatba je až odpoledne...?
Díky moc za rady!

Fórum: 

Živé kytky dávám do zápichu s trochou vody, prodávají je i v květinářství nebo v eshopech.

Taková ta plastová zkumavka?

Jojo přesně tak . Já neumím dávat ty odkazy Chichocem saChichocem sa

Já balím konce květin do alobalu a i díky tomu,jdou květiny pěkně zapíchnout do dortu. Květinový hrot s vodou lze použít jen navrch dortu,nikoli na boky...U posledního dortu,orchideje vydržely do druhého dne,musí být však v lednici.KVětinářka mi i radila,bych konce květin zakapala voskem a prý tak taky vydrží.

V zápichu se těžko aranžují, možnosti jsou omezené. Lépe se aranžují bez .... pokud je květina čerstvá, dostatečně napitá vodou, stonek správně seřízlý, vydrží jen tak zapíchlé v dortu a v lednici dva dny určitě, některé i více. Ale s pryskyřníkem zkušenost nemám. Další věc je ta, že možná někomu vadí, že se stonek dotýká přímo dortu .....

Dělala jsem orchidej do zápichu i z boku, jely do Itálie do Caorle , přežily v pohodě. Přímo do dortu asi nebude dobré

Back to Top