Téma diskuse

Jahodový krém

Ahojky, mám prosbičku, měla bych dělat dortík dětem do školky s jahodovým krémem, moc mi záleží na tom, aby se dortík povedl. Nemáte náhodou někdo vyzkoušený recept na dobrý jahodový krém? Děkuji(flower)

Fórum: 

Ahoj Zdenko,já jsem dělala jahodový krém jako klasický z moučné kaše či pudingu a nakonec zašlehala buď rozmačkané čerstvé jahody nebo zcezené kompotované.(sun) Je to výborné,dělám tak i malinový.

Dělávám skoro výhradně jahodový Úsmev

600ml jahodové šťávy ( z domácích kompotů, nebo džus Happy day)
1,5 jahod. pudingu, 2 necelé lžíce pol. mouky - uvaří se puding.
Pak zašlehám do směsi: 1 máslo, 1/3 Hery, 200g mouč. cukru.

Je výborný, pikantní a dlouho vydrží, protože se tam nevaří puding z mléka, ale ze šťávy.

Můžu použít i jiný jahodový džus? Třeba Relax ??? Úsmev

Krém: 200 g másla a 4 lžíce ml. cukru, studený pudink (šťáva z 1 plechovky jahod, 1 sáček jahod. prášku-uvaříme) a rozmačkané jahody z plechovky.

Díky moc, vyzkouším(flower) KvietokSlnko

Prosím, snese se tento krém s potahovou hmotou nebo patří mezi ty krémy, na kterých potahovka teče? děkuji(sun)

Snese se výborně, není to odlehčený krém. Jen pokud budeš dávat i ty jahody, jak píše Helenka a což je dobrý nápad, nedávej je do všeho - na pomazání povrchu bez jahod a také na jednotlivých patrech po krajích, tam, kde by se mokré jahody mohly dotýkat potahovky.

www.dortovani.estranky.cz

Jůůů, tak tenhle recept také zkusím SlnkoKvietok

Tak jsem to vyzkoušela a byl ten krém moc dobrý, všem chutnal, vřele doporučuji dál.

Ahoj děvčata, prosím Vás, potřebuji radu...obvykle dělávám pudinkovomáslový krém ze 600ml mléka, 2 pudinků a 1 másla a asi 2cm Hery...dnes dělám jahodový krém ze 600ml šťávy z jahodového kompotu, 2 jahod. pudinky a mohu dát stejné množství másla, jako jsem zvyklá? Tzn. 1 máslo a kousek Hery či také raději másla? Moc díky za okamžitou radu...já to tak nějak brala automaticky a teď, když jsem ten pudinkový základ ze štávy mixovala mixerem a chtěla přidat máslo...tak jsem zaváhala a raději jsem si ještě uvařila pudink z mléka klasicky,ale když ono to není tak dobře jahodové jako ten ze šťávy, poradíte? Dělám poprvé...díky, Jája Hambím saHambím saHambím saKvietok

ahojky Jáji, jsem tu dlouho nebyla a koukala jsem, jak jsi se pěkně rozjela, máš moc pěkné dortíky a figurky.

Jinak já jsem ten krém dělala tak, jak jsem zvyklá, jen jsem místo mléka do pudingu použila tu jahodovou šťávu. Ale asi to píšu pozdě. Smútok

Back to Top