Téma diskuse

hrůza, upatlané čokoozdoby

normálně mám stále studené ruce, ale jakmile jsem začala pracovat s čokoládovými ozdobami vlastní výroby (na mozaiku) tak ruce hřejí a hřejí a čtverečky se patlají a patlají....praštila bych do toho. Jde to nějak odstranit nebo aspoň zamaskovat - je to matné a otisky prstů jsou tam vidět, mám to raději Plačem vyhodit ?

zkus to vteřinku zahřát fénem.

Áno ta by mě nenapadlo Prekvapenie řešila jsem to samé s čokotrubičkama, nakonec jsem je přetahovala na dortu jednu po druhé štětcem a rozpuštěnou čokoládou, takže nakonec měly vzor Úsmev , co můžu poradit, tak nebrat do ruky jak je čoko vytáhlá z chladu, nechat chvíli v pokojové teplotě, pořád umývat ruky, aby na nich nebyla čokoláda od předchozího kousku

Ano, to je přesně to, proč se mi to stalo - z lednice do teplých rukou. Mám kousky v krabici, zkoušela jsem do přetřít olejem - fuj, a potom bronzovou prachovkou, to je jak starý zašlý kus obrazového rámu - to by šlo, ale ne na dort, který jsem měla dělat. nechám to v krabici a buď kousek po kousku nabronzuji nebo roztavím na něco jiného. Fén jsem nezkoušela, neb jsem byla zcela bez síly... Díky za rady.

Back to Top