Fotopostupy

Lucerna

Postup na lucernu, třeba se někomu bude hodit: Pracovala jsem s hmotou Roll decor modelovací, jedlým lepidlem a isomaltem. Ve stojnách jsem použila špejle, celá lucerna se zpevní sklem z isomaltu. Do horního dílu základu lucerny udělejte dírku kvůli plamenu svíčky. Vrchní část, kde je úchyt, jsem udělala ve dvou provedeních. Trojúhleníkový se srdíčky (který je na fotografii na lucerně) a půlkolový, který je o něco jednodušší a při procházení obrázků s lucernami se mi také líbil.

Fotopostupy: 

Fotopostup na Ježky

1.Vykrojím podle formičky na 3D vajíčko korpusek a pomažu marmeládou.2.Vypracuji punčovinu a tu natlačím do formičky,pak převrátím na korpusek.3.Pak dotvaruju čumáček a tělíčko,obmažu krémem a dám zchladit.4Obarvím si kousek potahovky tělovou barvou a potáhnu obličejovou část.Dodělám oči a čumáček.Bodlinky jsem dělala krémem přes trezírovací špičku.Dám do lednice vychladit a pak v pohodě dám na dort.Pod korpusek kápnu trošku čokolády a krásně drží.Ježky jsem dělala dva na korpus 23cm,krásně tam vešli a ještě zbylo dost místa na dozdobení.Vím,že to není nic moc,ale i taková prkotina se někdy

Fotopostupy: 

Bezzubka

Jediné co bych příště udělala jinak jsou křídla - tak jak jsem dala špejle tak to nebylo dostačují, sice dort do předání vydržel, ale v teple se pak křídlo ohnulo... a dělala jsem je tak týden do předu, aby vytvrdly.
Snad to někomu pomůže Úsmev

Fotopostupy: 

Blesk McQueen

Můj první potahovaný dort

1. jsem si upekla dva čokoládové korpusy. Jeden na plech 35 x 33 cm. Druhý jsem upekla ve skleněné oválné misce nahoře 28 x 18,5 cm, dno 14,5 x 20 cm, výška 7 cm.

2. jsem přeřízla na půl placku z plechu - takže vznikly dva obdelníky 35 x 16,5 cm. Seřízla korpus z misky šikmo a prořízla

3. jsem to seskládala na sebe a ořezala do požadovaného tvaru (viz foto)

Fotopostupy: 
Back to Top