Téma diskuse

Dort kotel

Zdravím děvčata,

mám dělat dort ve tvaru kotle na dřevo. Bude tedy spíše do výšky. Nemáte s tím některá zkušenost? Jak vysoký ho udělat, aby držel, jak vysoký dort jste kdy dělali? Mám ho vyztužit tyčkami, aby se nebortil a kolika? Kývla jsem na to, protože je to pro známé, ale teď nějak váhám, zda jsem se neukvapila. Mám strach, aby se podařil. Budu vděčná za jakoukoliv radu. 

Fórum: 

A bude kulatý nebo hranatý? No, ono je to jedno. Každopádně si upečte dva stejné korpusy a promažte je zvlášť, na jeden z nich pak dejte vrstvu krému vyšší, nezarovnávejte. Po zatuhnutí v lednici na ten s vyšší vrstvou krému přesuňte ten druhý a já jistím ještě středovou dřevěnou tyčkou, třeba silnou špejlí na grilování a podobně. A pak dorovnejte boky dohladka, je dobré si na to trošku krému nechat. Takto mám vyzkoušeno asi šest pater, že drží bez mezivýztuhy. Pokud budete chtít dort opravdu hodně vysoký, tak doporučuji stejný postup bez té vrstvy krému nahoře, kam místo toho dáte separační plato (plastové, nebo stačí pevný kartonový tácek potažený potravinovou folií). Do patra, které bude vespod, zapíchnete tři čtyři silná brčka nebo prodávají různé výztuže z bambusu, plastu a podobně, ale koktejlová brčka spolehlivě udrží velkou zátěž. Ty zarovnejte s výškou dortu, položte na ně separační plato a po zatuhnutí na to plato postavte druhý naplněný korpus. No a pak opět zahladit.

Olgo, děkuji moc. Tak podrobnou radu jsem ani nečekala, je to superTlieskamTlieskamTlieskam. Bude hranatý a vysoký cca 25 cm. Jedno separační plato někde v polovině by tedy mělo stačit??? Teď už z toho takovou hrůzu nemám. Ještě jednou dík a zdravím. Anna

Back to Top