Téma diskuse

Dávkování surovin

Ahoj holky, mám prosbu. Jelikož jsu líná na nějaké pečení na doma a mám ráda rychlovky, tak jsem si objednala u Suků směs na mufiny - Golden mufin. Na sáčku není vůbec uvedený kolik surovin se tam přidává. U obrázku je jen, přidejte vajíčka, olej, vodu, ale žádný gramy. Neměla jste to některá? Procházela jsem několik takových surovin, ale u každé směsi je jiné dávkování. Ptala jsem se i u Suků, ale krátce mě odpověděli, že to tak dostali od výrobce - bez návodu. Už jsem vyzkoušela dost polotovarů, ale to se mě ještě nestalo, aby u něčeho nebyl návod k použití. Dík za případné rady.

Fórum: 

Zdeni, to je recept jak vyšitý, to už si to těsto na muffiny můžeš rovnou udělat sama, když do toho musíš přidat ještě tolik ingrediencí. Přikládám origo recept na zlaté muffiny, třeba to trochu pomůže se zorientovat v tom množství jednotlivých surovin. Na dvanáct mufinů potřebuješ čtvrtlitrový hrnek + dvě lžíce polohrubé mouky, 2 lžíce kukuřičného škrobu, lžičku prášku do pečiva, špetku soli a strouhaného muškátového oříšku,  čtvrtlitrový hrnek cukru krupice, 2 velká vejce, lžičku vanilkového extraktu, 4 lžíce rozpuštěného másla, čtvrt hrnku rostlinného leje a půl hrnku mléka. Vše pokojové teploty.

Potom smícháme v jedné misce mouku, prdopeč, muškátový ořech, sůl a škrob, ve druhé vyšleháme celá vejce s cukrem. Do misky s vejci přidáme máslo a olej, vymícháme, pak nalijeme na sypké suroviny a promícháme. Nakonec přidáme vanilku a mléko. Nalijeme do košíčků a pečeme v předehřáté troubě asi 25 minut na 170 - 180 stupňů.

Oli ,jak je to na hrnky,tak to se mě líbí.To zkusím.To můžu dělat i z půl dávky.Obyčejně mě zbyde šlehačky tak na šest mufinů a nechtělo se mě k vůli tomu šlehat máslo a podobně.Prostě potřebuji rychlovku a to ten tvůj recept na to vypadá.Díky.Tu kupovanou směs zkusím zpracovat od oka,přinejhorším poletí do popelniceChichocem sa

Back to Top