Téma diskuse

Cukrářský festival 2016

Blíží se Cukrářský festival v DKO Jihlava, který bude mít tentokrát dvě části. 

V sobotu 19.11. proběhne jeho první část, ve které budou soutěžit amatérští i profesionální cukráři v osmi kategoriích - Svatební dort, 3D dort, Soubor sladkostí, Cukrové Květy, Jedlá ozdoba, Perníčky, Live Show (zdobení dortu před diváků) a Junioři - zástupci  středních hotelových škol a učilišť gastronomického zaměření.

Soutěžící jsou z několika států Evropy a očekává se vysoká úroveň všech vystavovaných exponátů.

V neděli proběhne druhá část festivalu - nominační klání cukrářů o postup na celosvětové finále příští rok na podzim v Miláně. To je největší celosvětová událost v oblasti cukrářského umění na světě.

Dortisimo bylo osloveno jako pořadatel nominační soutěže, z níž budou vybráni dva zástupci po jednom z České a Slovenské republiky. Nominační klání proběhne v rámci Cukrářského festivalu pod záštitou Asociace kuchařů a cukrářů České republiky. Soutěž bude probíhat ve třech stejných kategoriích jako v Miláně, pouze na jiné téma.

Dva vybraní soutěžící pak postoupí na světové finále a v období před tímto finále se budou moci zdarma zúčastnit vybraných kurzů a školení ke zvýšení své odbornosti. Každému soutěžícímu bude přidělen odborný kouč, se kterým budou spolupracovat. Dále budou mít hrazeny veškeré výdaje související se soutěží.

Oba tyto  dny budou nabité dalším doprovodným programem, prezentacemi různých cukrářských technik a také budete mít možnost si na místě u mnoha prodejců zakoupit různé cukrářské pomůcky a suroviny.

Tímto Vás srdečně zveme na tuto akci.

Fórum: 
Back to Top