Téma diskuse

cukrařina na živnosťák

Holky,prosím Vás dělala jste si některá živnosták na pečení? Co to obnáší a co je k tomu potřeba?

Fórum: 

Já právě stojím před startem a jedniné co mám, jsou prostory. Všechno zařizování je přede mnou. Vyučená cukrářka nejsem, peču dva roky a právě mi skončila mateřská. Mám opravdu hodně zakázek, takže než hledat práci a pak po nocích dělat na dortech, je podnikání jasná volba. Živnostenský list budu mít díky garantovi-vyučený cukrář. Dnem i nocí přemýšlím, jak to vše půjde, no uvidíme a pak dám vědět dalším, pro které je pečení dortů tak velký koníček, jako pro mě SrdceTortaMrkám

Já to po návštěvě hygieny vzdala. Ale pokud máte prostory a peníze na vybavení a dost zákazníků tak proč ne.

My máme dokonce projekt, pozemek, ale podnikatelský úvěr by nás zničil. Plačem V naší zemi se malým živnostníkům začíná hóóódně špatně. Smútok Je to stále můj sen, zatím pracuji ve fabrice a jak to tak vypadá, stále budu (ale za to jsem ráda, bez práce bych nechtěla být). Třeba se mi sen zrealizuje za několik let, až našetříme Chichocem saChichocem saChichocem sa .
Jinak profi vybavení (aby hygiena byla spokojená) se pohybuje ve statisících, to je děs. Každému, kdo má odvahu a začne, držím palce, tuhle práci musí dělat lidi pracovití, aby to fungovalo a tak hodně štěstí. ÁnoÁnoÁno

Profi vybavení není nutné.Po mně ho nechtěli,ale určitě to záleží na daných úřednících atd.Jenže já to mám jako vedlejšák,takže malovýrobu.Stačí mít všechno dobře omyvatelné a udržovatelné.Ale jednoduché to opravdu není-ani se zařizováním ani pak podnik udržet.
Po vánocích bylo tak mrtvo,že jsem zavedla prodej koláčů a přijala prodavačku-abych měla z čeho platit nájem.
Přeji hooodně sylné nervy. Úsmev

Tak já mám nabitý každý měsíc, včetně ledna, kdy je všude tak nějak mrtvo. Vše potřebné jsem dala kamarádovi projektantovi, takže on mi vyběhá i hygienu, stavební úřad....ŽL už je díky garantovi také doma. Cukrářská a pekařská výroba a prodej. Zatím jsou to malé krůčky. Navíc zkusím požádat Úřad práce o dotaci- tam podmínky splňuju. Paní říkala, že většinou podle nákladů na vybavení tak 75% částky, ale nejvýš 70tis.

Back to Top