Téma diskuse

Jak rozválet K2

Ahoj Holky, můžete mi prosím napsat jak rozvalujete potahovací hmotu? Mě se strašně lepí k podložce a tím pádem i trhá, takže mám ty dorty krapet záplatované(giggle) A ještě, čím k sobě části slepujete?
Moc děkuju za rady:)

skus to rozvalkat na maizene alebo ak nemás majzenu tak na zlatom klase-vanilkovom pudingu
vtedy sa to nelepi

Ahoj;-),já vyvaluji mezi igelity,nebo pečící papír a sáček...co mám zrovna po ruce.Pak to přenesu i sí tím papírem rovnou na dort.Jde to krásně sloupnout.(y)

Ahoj - Martino strasne moc dekuji za radu pri vyvaleni marcipanu. Igelity je neskutecne cenna rada. Skoda ze takhle jednoduchou a velmi praktickou radu uz jsem nevedela minule. Strasne moc dekuji. Zachranila jsi u nas dort:-)

Já používám extra jemnou cukr moučku. Lehce popráším i shora a rukou rozprostřu po hmotě. Opatrně, protože stačí kousek cukru málo pomletého a je tam sice slabá, ale rýha. A jde to výborně.(y)

Já rozvaluji na spec.cukru od výrobce formixu,je jemný s přídavkem škrobu a potah je pak hlaďoučký,když jsem používala jen moučkový cukr,zůstali mi někdy v potahu malinkaté dolíčky.Jak už píší děvčata,také si dám na kuchyňskou desku pečící papír,popráším tím cukrem a položím vypracovaný váleček,ještě lehce potřu zhora a vyvaluji.Potom to přehodím i s papírem na dort a papír stáhnu a upravím potah...O.J.(flower) .Používám teď už jen formix ale občas i K2 když potřebuji narychlo hmotu a nemám objednáno,prodejce K2 mám za humny:-D

Já sice nedělám s K2,ale marcipán mám taky občas měkký a tak jej vyvaluju stejně jako Martina mezi dvěma igelity a pak překlopím na dort. Nic se netrhá. Úsmev

já si plochu podmazávám 100procentním tukem omegou,to když vyvaluji menší části hmoty a když potahuji tak podsypávám klasickým škrobem na pečenní,jde to dobře:-)

Moc děkuju za všechny rady, teď už se mi to snad podaří(rofl)

holky, když investujete 500 Kč do silikonového válu, tak vyválíte jakoukoliv potahovku bez podsypávání a s válem přenesete na dort...fakt se vyplatí si vál koupit...nemusí se pak dort ani čistit od případných nánosů cukru nebo škrobu

Back to Top