Téma diskuse

Sloup z mléčného marcipánu

Milé cukrařinky, dostala jsem za úkol udělat Mariánský sloup z marcipánu - ten je mléčný, protože z ničeho jinýho nedělám. Ženský u nás pečou náměstí z perníku a ten sloup po mě chtějí, abych udělala z marcipánu. Výška má být 23cm. Nemáte s tím náhodou některá zkušenost?

moc vám děkuju :-)

Danča

Fórum: 

Když dělám větší kusy tak si rozdrobím sojový špalek a namočenýma prstama ve vodě ho znovu dám do sebe, tvaruji potřebný tvar a potáhnu marcipánem, dělám tak i figurky a potom jako obléknu, hezky to drží nebortí se akorát je to trochu pracnější. Ale dá se oříznout nožíkem když je třeba.ÁnoSnad jsem ti pomohla, jsou zde zkušenější a zručnější šikulky tak se třeba někdo ještě ozve.Slnko

Prosím Tě, máš na mysli ty sojový řezy?

No je to takový ten špalíček co jsme jedli jako děti stojí kolem 8-9kč

moc děkuju :-)

Jestli to z toho budeš dělat tak dej info  jak to dopadloKvietokÁno

 jankaulibanka a kde máme nějakou tvoji fotečku, určitě děláš krásné věcičky tak šup sem s nimi ÚsmevSrdce 

Ráda bych, ale se mi stále nedaří vložit, mám moc velké fotky a nemám program na zmenšení, nějak to pořeším.

Taktéž kokosový suk nahrubo nastrouhám, ale já si dám na dlaně máslo a spojím s tím nastrouhaným sukem, dobře to vyhňácám, masa se spojí a po ztuhnutí dobře drží požadovaný tvar. Jde to i z čokolády margot.Mrkám

Nedávám ani máslo ani nutelu tuku je v tom až dost a drží perfektně jednou jsem máslo použila a bylo to moc měkké a postavičce pořád padaly ručičky, ale možná, že jsem udělala někde chybu Pečení zdarÁno.

problém je ten, že se to bude archivovat ve vitríně. Napadlo mi udělat základ z polystyrenu a obalit to marcipánem, aby to lepší drželo - co vy na to?

ok na archivaci je to nejlepší nápadÁno

To víš, že ano, pokud je to do výlohy, tak nemusí být všechno jedlé! Prodávají plastové výztuže do dortu, ty by šly jistě použít, ale nevím, jak ten sloup potřebuješ mít silný. Výztuže jsou asi 2,5 cm v průměru. Ale dá se použít cokoli, to mě jen tak napadlo.Torta

Průměr má být cca 10cm, takže nějaká ta bambusová tyčka, co se dává ke kytkám, by se tam vešla. Začínám z toho mít docela strach, protože jsem se dneska byla podívat na místo, kde se to bude vystavovat a je tam celkem i vlhko a zima -netopí se tam.
holky jsem vděčná za každou radu - moc díky

Tak ten základ pro sloup udělej taky z perníku (upeč tyč/válec) a potáhni PRAVÝM marcipánem.

Když já ten pravý nepoužívám - ale i tak děkuju moc :-)

Kup si plastovou odpadovou trubku v Baumaxu nebo někde v železářství, tam si vybereš průměr, jaký potřebuješ a je to za pár korun.

 

Moc děkuju-nakonec jsem to udělala z polystyrenu a potahla jsem to mléč.marcipánem a pořádně prošpejlila :-D

Back to Top