Téma diskuse

vlhne smartlex velvet ?

děvčata prosím, jak se chová smartflex velvet po vytažení z chladničky... hodně vlhne a orosí se? pokud ano, za jak dlouho asi oschne? Zatím jsem používala WI, ale ty poslední dva kyblíky se mi zdá nějaký moc měkký a po vyndání se orosí, ale i po 2 hod stále lepí, to mi dřív nedělal, do půl hodiny býval suchý. Mám dělat svatební bílo-stříbrný a bojím se, aby jim nelepil, tak zvažuji jinou bílou potahovku a nevím jakou.

Tak mě se dnes lepila i montana a to nikdy nedělala Vyzkoušela jsem dvě lednice,no-frost s větřákem a normální starou calexu,která se sama neodmrazuje a náklaďák jsem potahovala celý den a nebyla jsem daleka toho,hodit to všechno slepicím.Nejenom že se to lepilo,přímo to teklo.Barva se mě otírala a i když jsem všechno fixovala lakem na dorty ,tak mám hrůzu aby zítra nebyli všichni černí a červení.To byl v takovém počasí poslední 3D dort.A to tak má přeprchat celý srpen,takže se máme na co těšít.

no mně to dělá tn WI už od dubna a to ještě nebyla ta vedra, svatba má být 3.9. tak jedině doufat že se to počasí trošku umoudří . Ale ten smart by mne zajímal , jestli bych neměla udělat změnu :-)

Smartflex určitě nedoporučuju. Rosí se fakt hodně. A v tomto počasí ještě víc, Párkrát jsem se tak zklamala. Nejhorší bylo, že když  se mi na Smartflexu rozpustila i krajka!! Jak se Smartflex rosil, rozpustil krajku. Bylo to naprosto zoufalý. Smarflex v tomto počasí fakt ne.

Tak jsem se vrátila k White Icingu. Je podstatně o moc lepší.

I když v tomto počasí potahovat dorty je zatrest.

aha  tak děkuji , nebudu to pokoušet a budu doufat že se počasí polepší do toho 3.9.  Mně právě ten WI zlobí už od dubna  - už druhej kyblík  - a to v dubnu nebyla vedra :-(

používam prevažne smartflex za každého počasia, nemám doma ani klímu len ventilátor a nevhlne mi smartflex a to dávam tenkú vrstvičku, raz sa lepil vlhol ale stačilo ho dať do chladničky potom vybrať a tak pokračovať ale to boli teploty cez 30 stupňov. bežne aj striekam farbou a lepím ozdoby a drží všetko. Ja doporučujem smartflex odsúkašaný dlhdobo.

v teple a vlhku čo je teraz vonku sa topí všetko

čím chladnejšia je chladnička tým je teplotný šok väčší a orosí sa,

Tak ja neviem, používam Smartflex takmer na všetky torty, aj v týchto teplách, aj minulý rok, keď boli tie štyridsiatky, robila som aj svadobné, krajky dávam často, aj minulý týždeň, aj tento som krajku dávala a nikdy som problém nemala. Možno je to chladničkou, alebo hmotou na výrobu krajky, ja používam Magic decor. Orosí sa každá hmota, lebo je veľký rozdiel medzi teplotou v chladničke a teplotou v miestnosti, ale Smartflex sa mi osvedčil najviac. Asi je to aj tým, že čo ktorej sadne a lepšie vyhovuje.

já vím že   tak nějak vlhne v tomto počasí  povyndání z ledničky každá , jen ten WI mi ted vážně připadá hodně jiný , no tak jsem na vážkách , asi koupím ten smart a udělám zkušební dortík a uvidím co vyberu :-) 

kúp si na skúšku menšie balenie a porovnaj, Nám WI nechutí, aj preto používam najčastejšie Smartflex.

Já si myslím,že to není ani tak horkem,jak vlhkým počasím.Pokud bude pršet ,tak vlhne všechno.Mě je nejblbší vysvětlovat lidem,proč je dort po vyndání z lednice do minuty mokrý.Zkoušela jsem včera pustit na dort i větřák a stejně to nepomohlo.Myslím,že by pomohla jen klimatizace a tu nemáme.

Dělala jsem v červnu potah na svat. trojposchodí, ze Smartu a vlhnul, ale nedalo se nic dělat, říkala jsem si, že snad na stole oschne. Žádnou spětnou připomínku jsem nedostala, ale ani pochvalu tak nevím. Měla jsem dost studenou lednici. Nzní ji nechávám jen na minimum a je to lepší. Ale v tomto počasí to jiné asi nebude jsou velké rozdíly teplot. Chce to zákazníky předem upozornit, aby na to byli připraveni SlnkoKvietokÁno

já tedy pokud chci mít jistotu,že potahovka opravdu nic neudělá používám pouze smart.Je naprosto spolehlivý.Samozřejmě po vytažení z lednice se orosí,ale zase za nějakou chvilku oschne..Pokud něco lepím už nepoužívám žádné lepidlo,maximálně někde potřu malinko vodou.Sice používám hodně marcipán,ale toto je Jindřiško spolehlivé-opravdu mohu doporučit.Nebála bych se toho ani na chvilku,navíc je na svatební dorty(ty ale já odmítámMlčím) krásně bílý-A´t se ti daří,svatební dorty,to je velká zodpovědnost...  ať už si vybereš cokoliv na potaženíÚsmevMrkám

děkuji moc, koupím smartflex a zkusím ho , já dělala svatební  jen synovi před 3 lety v srpnu , bylo 33 stupňů a tenkrát ten WI byl v pohodě, ted jsem se nechala zlomit dcery kamarádkou  chce jen jednopatrovej  neni to velká svatba ,jinak je taky nedělám. 

Ja už hádam aj tri roky poťahujem len so smartflexom a krajky používam bežne, nič sa mi netopí. Samozrejme sa mi v tomto vlhkoma teplom počasí orosí po vytiahnutí s chladničky. Považujem za dôležité zdobiť okamžite po popotiahnutí, nemám chladničku nastavenú na maximum a mám chladničku s ventilátorom.Pred nedávnom som bola na prezentácii hmoty vhodnej aj do tropických krajín, Je už bežne dostať aj na Slovensku. Jej cena je ted vyššia, ale z vlastnej skúsenosti,(kúpila som si ju) je spotreba oveľa nižšia. Tortu spriemerom 24cm, výška 10cm som potiahla s 300g poťahovky. Tu si o nej prečítaj, skopírovala som ti info:  Poťahová hmota Massa Ticino Tropic je najznámejší produkt švajčiarskej firmy Carma. Je ideálna pre poťahovanie svadobných, narodeninových a iných tôrt – hlavne v období letných horúčav. Hmota nezosadá, nelepí sa a nesteká. Môžete ju dofarbovať a dochucovať, taktiež je vhodná na modelovanie. Je elastickejšia a pružnejšia ako marcipán. Táto švajčiarska poťahová hmota sa vyznačuje prvotriednou kvalitou, ktorá je charakteristická ako pre švajčiarske pečivo, tak aj pre švajčiarske cukrovinky, známe nielen svojou krásou, ale taktiež jemnou chuťou. Doporučená hrúbka poťahu je 2-2,5mm. 

tak o té čtu poprve, zkusím pohledat děkuji 

Lucíku moc děkuji Kvietok

Děvčata, děkuji za tuto konverzaci. Já také používám jedině Smarflex (kvůli chuti) a rosí se mi -  i krajku mi to letos rozpustilo. Ale zatím jsem ho nevyměnila. Je to jen v letním období, kdy je ten rozdíl teplot a vlhkost vzduchu největší. Ale ta hmota, co ji tu Babka Katka doporučuje mě zaujala. Vyzkoušet ji, by v létě asi stálo za to. Takže díky.

Back to Top