Téma diskuse

zlatá barva

Ahojky,chci se zeptat,jaké máte zkušenosti se zlatou barvou.Já mám prachovou od Wiltonu a tekutou od Sugarflair a zdá se mi,že obě špatně kryjí.Taky je asi problém,že musí být i bezlepková.
Děkuji moc za rady.

Fórum: 

Co přesně ti špatně krejou?
Já mám 2 zlaté prachovky a obě jsou OK, ale v podstatě pokaždé jsem pod zlatou použila marcipán obarvený na žluto. Jen jednou jsem omylem měla jednu část červenou (zapomněla jsem, že tam má být taky zlatá) a to ta zlatá byla při podrobnějším pohledu trošku odličná, líznutá tou červenou v podkladu. Takže za mě doporučuju pod zlatou dávat žlutý fondán/marcipán a ono to určitě půjde :)
Zrovna nedávno jsem zlatou docela dost použila na 2dorty, tak se můžeš juknout do galerie.

Ahoj,máš moc krásné dorty :)...já jsem začátečník,peču teprve půl roku.Marcipán pod zlatou jsem barvila na sytě oranžovo,jak jsem to viděla v jednom videu . mám pocit,že ta oranžová tu zlatou přebije.Tak to bude možná asi tím.A jestli se můžu ještě zeptat-ty zlaté detaily se barví hned nebo až na dortu?Mám strach,že mi ujede ruka a zlatá bude i tam,kde nemá:( a poslední otázka-v jakém alkoholu se perou štětce od zlaté?Tekutá od Sugarflairu to má v návodu(vyprat v alkoholu).

Děkuju za odpověď. Hezký den.:)

Děkuji :)
Oranžová je hodně sytá barva a dost odlišná od zlaté, tak to bude asi ten kámen úrazu.

Záleží jak co, u dortu s čínským drakem jsem barvila mince i draka před vložením na dort. Dort s řádem zlaté vařečky jsem kombinovala, něco jsem obarvila předem, něco až na dortu, ale mám pocit, že jsem si při domalovávání na dortu říkala, že příště obarvím vše předem :)

Možná to není dobře, nečetla jsem návody, ale po malování vypláchnu štětce v pouhé vodě. Zatím vždy štětce vydržely a byly znovu použitelné. Pokud použiješ alkohol, určitě tím nic nezkazíš :)

děkuji za info :)

Slnko

Back to Top