Téma diskuse

Montana

Chci se zeptat, jak moc dopředu si děláte hmotu z montany. Zkoušela jsem ji poprvé a nějak na to zapoměla, že by se měla připravit dopředu, ale píšou tam minimálně 4 hodiny a to snad ve výsledku byly. Rovnou jsem si ji i obarvyla, takže pak jsem ji hned rozválela, už jsem ji pak neprohnětla, nevím, jestli to nebyla chyba. Válelo se to vcelku dobře, ale hmota na potaženém dortu v místě hrany nepatrně praskala, na což u domácího fondánu, který vetšinou používám nejsem zvyklá. Je lepší tedy hmotu dělat ještě víc dopředu a pak ji před použitím prohníst, nebo jsem měla hmotu ve špatném poměru a mělo tam být více vody?

Používám montanu delší dobu a toto se mě stalo jednou ,když jsem si chtěla ulehčit hnětení a připravila jsem si ji chvilku před potahováním.Byla měkká,krásně se rozvalovala,ale popraskaly mě rohy na obdélníkovém dortu.Od té doby si ji připravuji večer a ráno potahuji.Vžycky ji hodím na pár vteřin do mikrovlnky a trochu prohňácám a je výborná.Poslední dobou k ní přidávám pravý marcipán a je ještě lepší.Když ti zbyde ,klidně ji můžeš použít i za týden nebo dva.Nic jí není,jen je trochu tvrdá ,ale v mikrovlnce povolí.Míchám přesně podle návodu ,nic nepřidávám.

Tak teď jsem to parádně dovrtala. Dělala jsem poloviční várku z 500g hmoty, ale dala tam vodu na dávku celou. Napadlo mě zda by to nešlo zahustit cukrem, myslím že tu mám i sušený mléko, ale kdo ví co by z toho vzniklo, asi to budu muset vyhodit.

Nevyhazuj to. určitě půjde nastavit tím cukrem a mlékem..Dej na polovic cukr i mléko,mohl by se přidat kukuřičný nebo javorový sirup Slnko (flower).Já jsem si pro změnu udělala tužší,šla pěkně rozválet,ale špatně potáhnout,měla jsem varhany... Slnko

Tak už mám hotovo, nakonec se hmota zdařila, přidala jsem tam cukr a suš. mléko. Pracovalo se s tím vcelku dobře, ale fondán mi stejně příjde poddajnější akorát z něj nejde modelovat.

Back to Top