Téma diskuse

mléčný marcipán

Všechny zdravím,chci se zeptat zda jste někdo dělal marcipán z mléka LARGO.Já dneska a jsem naštvaná,protože to vůbec nejde.Hmota je pořád matlavá ,nejde zahustit.přidávala jsem stejné množství mléka a cukru a nejde.Mam toho z kila mlíka a jak to vypadá to nebude k použití.Nemam problém hmotu vyrobyt,ale tohle fak nevím.Poradítemi něco?Mléko jsem koupila z pomposa.

Zabal do folie a nechej do zítřka ustát, jen tak při pokojové teplotě a ráno uvidíš, buď přidáš trochu cukru a zpracuješ nebo něco málo tuku.Ale ještě bych to ráno zkusila.Třeba se to uleží.

Děkuji,mam to hotový už od rána a je to pořád stejný.Zkusím,ale moc už tomu nevěřím.Po přidání se to zdá lepší a za chvilku zase řídne.

Já používám mléčný marcipán pořád a nemám problém, ale používám sušené mléko Bohemilk, nedám na něj dopustut, pokud mám marcipán řidší tak přisypu trošku mléka a nemám problém.

Sušeným mlékem z pomposa jsem se nechala "taky" nachytat. Kilo za asi 70 Kč, no nekup to. Hmotu jsem z toho nevytvořila, ani když jsem se na hlavu stavěla. Pořád to bylo strašně měkký a byly v tom vidět hrudky mléka, i když jsem to prosála. Sušené mléko z pomposa už NIKDY. Jo a mimochodem, hmota letěla do koše.

Dříve jsem si dělala mléčný marcipán a tak mě napadlo dle tvého popisu něco,přidala jsi do hmoty vodu tak jak jsi byla zvyklá u toho mléka cos vždy používala ?Zkusila bych udělat bez přidání vody,já tedy nevím jaké je toto mléko co máš ty,ale já používala mléko od Hana České Budějovice a u něj jsem nedávala žádnou vodu,jináč u mléka koupeného normálně v samce jsem vodu dávala a i po zadělání jsem měla jakoby krupičku mléka,ale po uležení do druhého dne ,mi krupička vždy zmizla,rozpustila se a tuhost marcipánu byla bez té vody přesně akorát a dokonce jsem měla to mléko ráda proto že ta hmota byla elastičtější než z mléka z obchodu,tak jestli máš ještě mléko tak zkus znovu,ale bez té vody,můj recept který jsem dělala byl 35dkg mléka,35 dkg,moučk.cukru,,35 dkg fondánu,to je ta hmota co se používá na větrníky a věnečky kupovaná,7,5 dkg glukozy,5 dkg stoprocentního tuku a mandlové aroma,dávala jsem na toto množství,půl až jednu lahvičku,dle chuti,je to recept od Beruny7 a je fakt bezvadný,jen poslední dva roky jsem si už zvykla na smart a zelandský marcipán,že to mám bez práce a lidem to chutná,nebot mě zadělávání hrozně zdržovalo když jsem měla víc pečení

Back to Top