Téma diskuse

s.o.s.

Milé cukrařinky,prosím,o pomoc.
Udělala jsem dort,jenže v lednici mi začíná mokvat a je celkem dost orošený-z jedný strany.Dá se s tím narychlo ještě něco udělat,nebo ne?Mám strach,aby to do odpoledne vůbec vydrželo.
moc vám všem děkuju-je to hroznej pohled Smútok

honem šupni k zadní straně lednice papírový karton SlnkoKvietok

dala jsem tam polystyren Kvietok

Já dávám dort do lednice v papírové krabici a zatím jsem problém s orosením nikdy neměla. A když se chci fakt pojistit, hodím ještě přes krabici utěrku. Úsmev

ještě jedna možnost vyndat ho a vytáhnout větrák a pustit ho na dort,jednou jsem takjy tak řešila a potom do krabice a do lednice.

Já dávám dorty do lednice jedině zcela volně, nikdy ne do krabice. A ani na zadní stěnu nic nedávám. Pouštím ale lednici na vyšší výkon, aby v ní byla větší zima, pokud je v ní dort. Tím se sníží vlhkost vzduchu a cukrové hmoty nevsakují tolik vody a nemokvají. Zkus třeba i tohle, každému vyhovuje něco jiného Mrkám

Holky,moc vám děkuju za rady! ÚsmevObjímamTlieskam

Mam na zadnej strane karton a pri torticke na miske vysypanu sodu bikarbonu, krasne saje vlhkost MrkámMrkámMrkámKvietok

Ahoj, příště je lépe k S.O.S. napsat o co se jedná.. Jinak bych řekla dvě věci 1. zvýšit chlazení lednice, 2. když jsi dala potahovku na dort, byl dobře obmazán máslem? Pokud ne, tak se může stát, že je tam něco (šlehačka, tvaroh, prolití korpusu..) s čím se potahovka nesnese.. Jinak je běžné. že po vytáhnutí z lednice se dort orosí..

díky moc,příště budu chytřejší.Dort dopad nakonec s převozem dobře ÚsmevObjímamKvietokSlnko

Back to Top