Téma diskuse

Receptík na roládu

Ahojky chtěla jsem vás poprosit o nějaký opravdu osvědčený receptík na roládu.Potřebuji tedy hlavně těsto které se mi po upečení a rolování nebude lámat.Nemám žádnou podložku na pečení rolády - myslím tím vzorkovanou ani normální.Potřebuji spotřebovat tvarohový krém co mi zbyl po naplnění dortu.Chci to upéct dneska tak moc prosím o nějaké opravdu dobré testo do kterého mohu pak át i ten krém.Děkuji .-)

Fórum: 

Ahojda, mám recept na super roládky, co nepraskají. Ušleháme sníh z 5 bílků, zašleháme 2 lžíce cukru a 5 žloutků. Pak opatrně zamícháme 3 vrchovaté lžíce hladké mouky a 1/4 lžičky prášku do pečiva. Pečeme 5 minut na 160 st a pak stáhneme na 140 a dopečeme do růžova, hlavně nesmí být tvrdé okraje. Necháme vychladnout a stíčíme až studené, naplněné. Je super a hlavně chuťově dobrá.

Moc děkuji Úsmev hned jdu na to Úsmev

Prosím prosím jak dlouho má být v lednici?Dává se i do lednice?

Ahoj,já dělám roládu ze čtyř vajec-střední,na jedno vejce 1,5 lžíce cukru krystal a 1,5 lžíce mouky,špetku prášku do pečiva a lžíci oleje-nemusí být.Peču na pečícím papíře.Je výborná,přidávám oříšky,kakao. SlnkoKvietok

Děkuji Úsmev

Oběma vám moc děkuji,roláda je hotová ÚsmevVyplazený jazyk tuhne v lednici.MOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCCCCCCCCCCCIIIIINKYYYYYYYYY děkuji za tak skvělý korpusek,úžasně se točil a vůbec nepraskl,pekla jsem to na pečícím papíru a do těsta dala i kakaoo,bylo úžasné a nadýchané.Natřela jsem ho marmeládou a potřela tvarohovým krémem z jahodami a z vrchu jsem roládu potřela taky a zasypala kokosem Vyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazykVyplazený jazyk jsem zvědavá jak bude chutnat až zatuhne ještě ale nevím jak dlouho má být v lednici :-/.A ještě se chystám na jednu světlou,mám ještě krémík :-).Pak hodím fotečku a bud informovat že tu je počkám až ho rozkrojím a dám to sem.Ještě jednou děkuji Úsmev jste zlatíčka SrdceSrdceSrdceSrdceSrdceÁnoÁnoÁnoSlnkoSlnkoSlnkoSlnko

Já peču stejně jako Markétka taky stáčenou za studena, úplně stejný receptík a je opravdu výýýtečná. Určitě Vám bude chutnat Mrkám . U nás se po ní vždy zapráší.

Back to Top