Téma diskuse

Alergie na mléko

Chtela bych vás poprosit o radu, jaky udelat krem do dortu pro chlapečka, který ma alergii na mleko. Navrhovala jsem punčový, ale ten nemaji radi. dekuji Radka

Fórum: 

RAduš toto je nutné prokonzultovat s maminkou.Jsou náhražky mléka,některou z nich určitě používá.Chlebík malému.. také maže maslém, které neobsahuje mléko a z tohoto tuku se dá i dělat klasika krém.Dělala jsem tento dortík.Po domluvě s mamkou a vše bylo v pohodě.Toto vždy dohodnout s rodičem.Mohla by jste nechtěně dítěti ublížit.Pa Zdenka.
http://dorty.artmama.cz/ostatni-dorty-pro-deti/dortik-pro-alergika-na-ml...
Tady tento druhý byl dokonce coby svatební pro nevěstu a prcka.
http://dorty.artmama.cz/svatebni/maly-svatebni-2

At se Vám daří.(flower) KvietokKvietok

Dělala jsem nedávno dort pro holčičku s alergií na laktózu. Použila jsem rostlinnou šlehačku Hole, ale dá se použít i rostliná šlehačka Hopla. Popis ingrediencí mám na svých webkách: http://bulik.buresovi.cz/photogallery.php?album_id=148 Ještě jsem tam zapomněla uvést, že jsem pod šlehačku dala taky ještě jahodový frutafil. Byli velice spokojeni a holčička si moc pochutnala bez následků.

Tady pozor... každé dítě může být alergické na jinou složku v mléku.A rostlinné šlehačky obsahují Laktozu,sušené podmáslí a některé i mléko.To jsou mé poznatky, pokud peču pro alergiky.Proto opravdu projít tyto ingredience s maminkou.Zdenka.

dekuji moc za rady. ale maminka mi rekla, ze pouziva pouze perlu a nejaky puding z tesca (netusim jaky),ale ze pry je ten krem dost tekuty, takze mam strach, aby dort pri potahovani byl dost tuhy.....

Pokud dort vychladíte neni problém s potažením.Toho se bát nemusíte.Zdenka

Dobrý den Rady. Můj syn má taky alergii na kravskou bílkovinu, tak že už to mám vše pečlivě vyskoušené. Krém si uvařím jako klasický puding, ale místo mléka nahradím sojovým mlékem. V pudinkovým prášku žádné stopy mléka nejsou nebojte. Hlavně aby nemělo dítko alergii na soju. No a do vychladlého pudinku se sojovým mlékem zašlehám máslo, které kupuji ve zdravé výživě a jmenuje se ALSAN-S . 100%rostlinný produkt. To je vlastně základní máslový krém.
Takže na 0,5l sojového mléka, jeden vanilkový pudink, cukr plus 1ks cukr vanilka na posypání hotového pudingu, aby se do vychladnutí neudělal škraloup a nemusí se tím míchat. Po vychladnutí vyšleháme s máslem ALSAN-S v máslový krém.Kdyby jste potřebovala s něčím poradit ,klidně mi napište na email: han.rausova@email.cz

Také už jsem dělala dort pro alergické dítě, a na rostlinnou šlehajdu pozor, některá obsahuje mléčné bílkoviny.

Přesně tak jak tady píše Sara, bacha na ty šlehačky. I ta rostliná vždy obsahuje něco z mléka. Zatím jsem nenašla šlahajdu,která by nic neobsahovala.:-)

Back to Top