Téma diskuse

abeceda POMOC!!!!!!!

Dobrý den, koupila jsem si tuto abecedu : http://www.svetcukraru.cz/abeceda-a-cisla/vypichovac-velka-abeceda-a-cis... a vůbec si s ní nevím rady. Není tam český návod. Prosím POMOC!!!!!!!!Zítra dělám dort pro vnučku. Děkuji moc. Dana

Fórum: 

vyválet hmotu do tenka, udělat obdélníčky, aby byly tak velké akorát na písmenko, přiložit na písmenko a válečkem válet po písmenku až se zatlačí a zbytek - okolí písmenka odděláme, popřípadě vnitřek písmenka. Poškat až trochu víc zaschne tak 10 minut. Pak brnknout celou řadou-"pravítkem písmenek" o stůl až vypedne písmenko. Když to nejde tak ještě počkat. Ať se daří. Alena.

na stránke www.tortyodmamy je video, skús pohľadať, ale ani ho nepotrebuješ, chce to len cvik - rozvaľkaj hmotu na tenko, nechaj trošku obschnúť, ja si ťuknem lištou do cukru, aby sa neprilepila, ale ani nie je treba, vykroj, pošúchaj po podložke, ťukni o dosku, písmenko vypadne samé. Nech sa ti darí. Slnko

Tady najdeš video
http://www.dekordort.cz/category/abeceda-a-cislice/148
Rozhodně je ale důležitá hmota. Nesmí být měkká ani lepivá

Moc děkuji, jste zlatíčka. Tak mi držte palce!

Ja s nou robím tak, že hmotu vyvaľkám na tenučko (chvíľku potom môže hmota aj postáť, aby nebola lepkavá)... potom priložím potravinársku foliu a cez nu písmenko vykrojím.... a písmenko ide z abecedy vybrať hneď.. :)
Nech sa darí...

Stejně jako Mischell používám potravinářskou fólii. Písmenka nechám ještě trochu oschnout a pak přenesu. Lišta s písmenky není zašpiněná marcipánem a písmenko se vždy podaří.

Back to Top