Téma diskuse

Potahovací hmota

Ahoj holky, prosím o radu. Mám fondán od Wiltonu a potřebuji se zeptat, jestli dort s ním potažený v lednici nevlhne. A to samé bych se ráda zeptala i o white icingu. Moc děkuji za odpověď. Zatím jsem dělala dorty z Wiltonu a do lednice se u nás doma nikdy nedostaly, takže nevím. Poraďte mi, prosím, který je nejlepší na potahování. Děkuji za odpověď.:-)

Já používám icing.Z toho titulu,že je chuťově nic moc.Míchám ho s domácím mléčným marcipánem v poměru 1/š icing a 2/3 mléčný marcipán.Má to svou výhodu.Získáš chuťově báječnou hmotu o velmi dobrých vlastnostech.Je pružná a velmi tvárná.Krásně se s ní potahuje a nikdy nezvlhne.Pokud máš problém s vlhnutím koukni sem.Tímto ten problém odbouráš navždy.Za dort po celé délce a výšce postavit desku 1 cm sílu z polystyrénu.
http://dorty.artmama.cz/ostatni/pomoc-pri-vlhnuti-dortuze-zadni-strany-l...

Mléčný marcipán používám tento.
http://peceni-s-laskou.webgarden.cz/marcipan-bez-driny
Potahuji s ním dělám všechny figurky a i kytičky.
http://peceni-s-laskou.webgarden.cz/marcipanove-vyrobky:-* KvietokKvietokKvietok

White icing je zatím zřejmě nejlepší hmota, co se vlhnutí týče. Dá se pod něj mazat i šlehačka a vydrží. Osobně potahuji téměř výhradně White icingem a nikdy mi dort v lednici nezvlhnul. Nedělám žadná protiopatření, jen vždy, pokud je dort v lednici, tak ji pustím na vyšší výkon. To je vše.
Wiltonský fondán jsem neměla, četla jsem o něm hodně zkušeností, že je nechutný, proto jsem ho ani nekupovala.
Dřív jsem potahovala jen hmotou z marshmellow bonbonů a ani takové dorty mi v lednici nevlhly.
Na potahování dortů určitě doporučuji White icing (a dají se z něho dělat prakticky úplně všechny ozdoby) a potom ještě je hodně dobrá na potahování maďarská hmota K2 (ale z té mi ozdoby nešly, nedržely.

Děkuji za radu. Tak začnu dělat z White icingu. Včera jsem dělala známé dort z Wiltonu a neskutečně mě tentokrát zvlhnul. Krém jsem dělala pudinkový s máslem, takže od toho snad nebude. No hrůza. Ještě než si ho vyzvedla, tak jsem ho musela opravovat. Přitom byl jednoduchý - kulatý s jedlým papírem Montanou a potažený potahovou s drobnými ozdoby. Ještě se mi to nikdy nestalo. Už jsem dělala klavír - otevřené křídlo s růžemi, zvířecí farmu s plotem a krásně to drželo. Nevím, co se včera stalo, ale viděla jsem se až tam...;-(

Ahojky holčiny, prosím o radu zatím jsem dělala jen dorty s krémem, takže s potahovací hmotou ještě nemám zkušenost, ale chtěla bych to zkusit ráda se učím nové věci a tvořím:-) . Čtu tady samou chválu na White icing(y) , tak bych se chtěla zeptat jestli se dá sehnat někde v Ostravě? Dík moc za odpověď:-)

Na potah bych ti spíš doporučila než icing, pastu dama top.Sice s icingem se pracuje moc dobře,ale chutově je nic moc,taková sladká hmota skoro bez chuti,jednou jsem si s ním potáhla dortík pro sebe,košík s růžemi a nebylo to nic moc a to jsem v tom měla kakao,ale před pár dny mi přišel balíček od rybičky,dám ti sem odkaz a zkusila jsem si objednat kilčo té pasty dama a velmi mě překvapila chut je taková příjemná vanilková,mám 3 děti a chutnala všem třem,což je co říct,prostřednímu icing nechutná a zkusila jsem zní udělat růžičku a ta byla nádherná,tak pěkná se mi ještě z ničeho jiného nepovedla,když jsem chtěla hodně nakvetlou ,ze spousty lístků,tak jsem ji nikdy neměla tak krásnou,ale asi ji budu používat jen na ty růže,na jiné kytky zůstanu u icingu.Prodává i icing balený po kile a je moc bezvadná a ochotná.Objednej si u ní,můžeš si u toho objednat i spoustu jinýho,má toho dost.

http://obchod.urybicky.cz/products-page/suroviny/modelovaci-hmoty/

Back to Top